TrueCrypt to jedno z najsłynniejszych narzędzi szyfrujących na rynku. Wygląda jednak na to, że jego dni są już policzone. Na portalu SourceForge znanym z udostępniania legalnych programów pojawiła się informacja, że produkt nie jest już od jakiegoś czasu wspierany, a korzystanie z niego nie jest już bezpieczne.
więcej »Pod koniec zeszłego miesiąca do sieci przedostały się nieoficjalne, ale pochodzące z wewnętrznych prezentacji informacje o dwóch tabletach z Windowsem 8 szykowanych przez Della. Teraz, dzięki kolejnemu "wyciekowi" o jednym z nich, tym bez klawiatury, wiadomo nieco więcej.
więcej »Obsługa dwóch rdzeni, NFC i... jądro Windowsa 8! W nowych mobilnych "okienkach" ma pojawić się tyle znaczących nowości, że można będzie uznać je za przełom na miarę przejścia z Windows Mobile na Windows Phone. Najważniejsza jest bez wątpienia zmiana jądra systemu na znane z Windowsów przeznaczonych dla komputerów. Jak nigdy zbliży to do siebie smartfony, tablety i PC-ty pracujące pod kontrolą oprogramowania Microsoftu.
więcej »Ponieważ dane z pamięci RAM nie znikają natychmiast po wyłączeniu komputera, odpowiednie potraktowanie modułu pamięci, np. silne schłodzenie go, może znacznie opóźnić ten proces, dając jednocześnie czas na dostanie się do jej zawartości. Metoda jest prosta. Komputer który jest włączony lub w stanie czuwania należy wyłączyć, a następnie spróbować uruchomić z zewnętrznego dysku przenośnego wyposażonego w oprogramowanie zdolne sprawdzić co też pozostało w chipach pamięci.
Na komputer, które podczas startu oczyszcza pamięć też znaleziono sposób. Po wyłączeniu komputera, za pomocą sprężonego powietrza schłodzono chipy RAM do około -50oC. Dało to specjalistom odpowiednio wiele czasu by układ pamięci usunąć z komputera i "wszczepić" go do innego laptopa. Schłodzenie dało możliwość całkowitego wydobycia danych z układów pamięci RAM nawet po 10 minutach.
Poniżej filmowa prezentacja tej ciekawej techniki.
więcej »