tagi

Biostar Racing X570GT8 - wyciekła specyfikacja płyty głównej dla Ryzenów 3000

Adrian Kotowski 13.05.2019 38

Producent trochę się pospieszył. Do sieci trafił dokument zawierający pełną ofertę produktową firmy Biostar. W środku znajdziemy specyfikacje wydanych i przede wszystkim nadchodzących konstrukcji, dzięki czemu mogliśmy poznać informacje na temat modelu Racing X570GT8, który jeszcze nawet nie został oficjalnie zapowiedziany. Potwierdziło to kilka wcześniejszych plotek na temat przyszłej platformy AMD.

Płyty główne Biostara zgodne z procesorami Core 9. generacji w nowym steppingu

Adrian Kotowski 12.04.2019 10

Lepiej późno, niż wcale. Biostar poinformował dzisiaj, że wszystkie jego płyty główne z chipsetami serii Intel 300 są już zgodne z procesorami Core 9. generacji w nowym steppingu. Producent wydał odpowiednie aktualizacje biosów, które każdy chętny może pobrać z jego strony. Jeśli jesteście posiadaczami którejś z wymienionych w newsie płyt głównych i zamierzacie zmienić CPU na nowszy/wydajniejszy model, to bez wgrania firmware się nie obejdzie.

Koniec podkręcania procesorów Core szóstej generacji "Skylake" spoza serii K?

Piotr Gontarczyk 03.02.2016 69

Intel już niebawem może zablokować obsługę podkręcania procesorów Core szóstej generacji (Skylake), tak jak to kiedyś firma zrobiła w przypadku Core czwartej generacji (Haswell). Informacje takie płyną z dwóch różnych źródeł (XFastest oraz Benchlife), które zgodnie twierdzą, że Intel przygotowuje nową aktualizację mikrokodu BIOS płyt głównych dla Skylake'ów, w którym wyeliminowana zostanie luka, obecnie umożliwiająca podkręcanie procesorów spoza serii K, a więc z fabrycznie zablokowanymi mnożnikami.

HyperOC Technology - Biostar także umożliwia podkręcanie zablokowanych procesorów Skylake

Adrian Kotowski 23.12.2015 17

Biostar jest kolejnym producentem płyt głównych, który udostępnił aktualizację oprogramowania dla swoich produktów, dzięki której możliwe jest podkręcanie zablokowanych procesorów Skylake. Opcja nazywa się Biostar HyperOC Technology i mogą z niej skorzystać wszyscy użytkownicy konstrukcji wyposażonych w chipset Z170. 

Biostar: płyty z Z170 pojawią się w sierpniu

Piotr Gontarczyk 16.06.2015 15

Intel jeszcze nie ujawnił dokładnego terminu wprowadzenia na rynek procesorów Core szóstej generacji (Skylake), ale w pewnym sensie przed szereg wyszła firma Biostar, która w ostatniej nocie prasowej zawarła informację o płycie głównej Gaming Z170X z podstawką LGA1151, która ma pojawić się na rynku w sierpniu bieżącego roku. Dość łatwo z tego wywnioskować, że mniej więcej w tym samym czasie pojawią się procesory Skylake (-S) dla komputerów stacjonarnych.

Miniaturowa płyta główna Biostara. Z Celeronem na pokładzie

Piotr Gontarczyk 19.10.2012 20

Jeżeli ktoś szuka malutkiej płyty głównej z procesorem, która miałaby stać się podstawą do zbudowania małego komputera typu HTPC lub po prostu "maszynki" biurowej, ale narzeka na ich niedobór, to być może ucieszy się na wieść o tym, że firma Biostar do tego segmentu rynku dołożyła właśnie nową cegiełkę.

AMD A10-5800K podkręcony do 7,3 GHz

Piotr Gontarczyk 08.10.2012 21

Pod koniec ubiegłego miesiąca firma AMD chwaliła się, że jej procesor A10-5800K, z wykorzystaniem systemu chłodzenia ciekłym azotem, daje się podkręcać do 6,5 GHz. Warto przypomnieć, że maksymalna częstotliwość pracy tego modelu wynosi 4,2 GHz. Procesor ten oczywiście wpadł w ręce entuzjastów podkręcania, którzy próbują wycisnąć z niego więcej niż fabryka dała.