tagi

Asus i Gigabyte spodziewają się słabszej niż zakładano sprzedaży płyt głównych

Adrian Kotowski 13.10.2015 16

Asus i Gigabyte tną swoje prognozy co do wysyłek płyt głównych w czwartym kwartale tego roku. Według źródeł serwisu DigiTimes, obie firmy na pewno nie dostarczą na rynek w tym roku zakładanych 20 mln sztuk konstrukcji. Po całkiem dobrych wynikach za ostatnie trzy miesiące, najnowsze informacje nie wyglądają najlepiej.

ECS rezygnuje z produkcji płyt pod własną marką [Aktualizacja]

Adrian Kotowski 25.06.2015 20

Elitegroup Computer Systems ogłosiło, że nie zamierza dalej sprzedawać płyt głównych pod swoją marką na rynku konsumenckim. Firma przygotowuje się do całkowitego odpuszczenia walki w tym segmencie, skupiając się na produkcji konstrukcji na zamówienie dla innych firm. Powodem ma być bardzo słaba pozycja rynkowa, a także kurcząca się sprzedaż płyt głównych do zwykłych klientów.

Międzynarodowa Komisja Handlu zbada oskarżenia Samsunga względem Nvidii

Adrian Kotowski 24.12.2014 13

Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC) poinformowała wczoraj, że zajmie się zbadaniem oskarżeń Samsunga w sprawie rzekomego naruszenia patentów przez Nvidię i jej partnerów. Jeśli ITC znajdzie na to dowody, produkty firmy z Santa Clara mogą zniknąć z rynku w Stanach Zjednoczonych. Podobnie będzie też z produktami przedsiębiorstw, które współpracują z zielonymi.

Płyty główne dla procesorów "Ivy Bridge" trafiają do sprzedaży

Eryk Napierała 08.04.2012 57

Niemal 90 modeli 9 producentów. Intel daje dziś oficjalnie zielone światło producentom płyt głównych i pozwala im rozpocząć sprzedaż płyt głównych z chipsetami 7 generacji, czyli przeznaczonych głównie dla procesorów opartych na architekturze Ivy Bridge, ale zgodnych także z obecnymi na rynku modelami "Sandy Bridge".