Tagi
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 10.08.2017 | 5476 odsłon | 10 komentarzy

Miał być, ale nie będzie. Kilka dni temu informowaliśmy Was, że Acer postanowił opóźnić premierę swojego monitora Predator X27. Nieco później pojawiła się wiadomość, że model ROG Swift PG27UQ Asusa trafi do sprzedaży zgodnie z planem, czyli jeszcze w tym roku. Teraz sprawa się wyjaśniła i wiemy, że oba produkty zobaczymy najwcześniej w pierwszym kwartale 2018 roku.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 15.07.2016 | 6472 odsłony | 13 komentarzy

Snapdragon 821 na pokładzie. Xiaomi najwyraźniej ostro pracuje nad przygotowaniami do tegorocznych prezentacji co najmniej paru nowych urządzeń przenośnych, które mają zajmować wysoki segment w ofercie tego producenta. Oczywiście nie oznacza to, że Xiaomi odpuści sobie tańsze produkty.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 28.11.2012 | 20559 odsłon | 23 komentarze

Firma Sharp oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego modelu monitora, w którym zastosowała najnowszą technikę produkcji wyświetlacza ciekłokrystalicznego.

więcej »
Marcin Karbowniczek | 24.03.2010 | 826146 odsłon | 60 komentarzy
Popularne powiedzenie mówi, że jeden obraz wart jest tysiąca słów. Wskazuje ono, jak dużą wagę ludzie przywiązują do obrazu, co przekłada się bezpośrednio na rynek elektroniki i rozwój komputerów. To chyba właśnie podzespoły komputerowe służące do wyświetlania obrazów ewoluują najszybciej i to w tej dziedzinie najłatwiej dostrzec zmiany. Jednak jakość obrazu nie zależy jedynie od tego, co znajduje się wewnątrz komputera, ale także od zastosowanego ekranu. Na rynku jest dostępnych mnóstwo technik, które znajdują zastosowanie nie tylko w monitorach komputerowych, ale także telewizorach, wielkoformatowych wyświetlaczach reklamowych, telefonach komórkowych, czytnikach elektronicznych książek i szeregu innych urządzeń przenośnych. W tym artykule omawiamy ich budowę i zasady działania. więcej »
Piotr Gontarczyk | 23.10.2009 | 2325 odsłon | 8 komentarzy
Firma AUO zaprezentowała największy na świecie moduł e-papieru, wykonanego w technologii EPD (Electrophoretic Display) o przekątnej aż 20 cali.

Produkt wyróżnia się także wyjątkowo niskim zużyciem energii elektrycznej. Wynosi ono niecałe 2 W. Nowy e-papier może wyświetlać 16 poziomów szarości.

Moduł nie wymaga podświetlenia, przez co wydaje się idealnym rozwiązaniem do wykorzystania w przyszłości, w sektorze Public Display.

Oprócz tego firma pokazała 6-calowy wyświetlacz z e-papieru, który można wielokrotnie zginać, bez obawy o złamanie, czy pęknięcie. Rozwiązanie to oznacza, że elektroniczny papier coraz bardziej upodabnia się do tradycyjnego.

To rozwiązanie jest o tyle ciekawsze, że wyświetlając obraz nie pobiera energii! Małe impulsy potrzebne są wyłącznie, gdy obraz się zmienia. 

Producent planuje w przyszłym roku rozpocząć masową produkcję obu rozwiązań.

więcej »
Piotr Bulski | 12.03.2008 | 3854 odsłony | 8 komentarzy
AU Optronics (AUO) zapowiada pierwsze panele dla ekranów komputerowych pracujące w rozdzielczości Full HD. 24-calowa nowość w formacie 16:9 jest kierowana do monitorów dla komputerów biurkowych. To panel do zastosowań zwanych przez AUO MoniTV, czyli zarówno ekranów komputerowych, ale i wyświetlaczy pozwalających oglądać wysokorozdzielcze wideo.

Panele ciekłokrystaliczne pokazujące obrazy o wymiarach 1920 na 1080 pikseli mają trafić na rynek w drugim kwartale roku. Nowe ekrany, w porównaniu do spotykanych dzisiaj najczęściej modeli o rozdzielczości 1680 na 1050 pikseli czy 1920 na 1200 punktów, nie będą wymagać przekształcania obrazu wysokorozdzielczych filmów, np. odtwarzanych z dysków Blu-ray, efektywnie wykorzystując cały panel podczas prezentacji materiałów Full HD w ich typowej rozdzielczości.

AUO chwali się, że nowy 24-calowy panel ciekłokrystaliczny ma grubość 14 mm. To znacznie mniej od tradycyjnych paneli o grubości 35 mm. Jego jasność to 300 cd/m2, a kontrast sięga poziomu 1000:1.

Firma zapowiada też opracowywanie kolejnych paneli LCD formatu 16:9 do zastosowań MoniTV.

więcej »
Tagi: auo, full hd, monitv
Piotr Bulski | 28.01.2008 | 1480 odsłon | 3 komentarze
CPT (Chunghwa Picture Tubes) zamierza zmienić swoje plany co do nowych 18,4-calowych szerokich wyświetlaczy LCD, zastępując je nieco większymi modelami, 18,5-calowymi, wspomina za rynkowymi źródłami serwis DigiTimes. Ta niewielka wydawałoby się zmiana, może mieć niebagatelne skutki dla producenta paneli.

Nowe 18,5-calowe ekrany od CPT miałyby pojawić się w drugiej połowie tego roku.

DigiTimes przypomina o grudniowych zapowiedziach CPT wejścia na rynek 18,4-calowych szerokich wyświetlaczy LCD pod koniec drugiego kwartału obecnego roku. Panele miały powstawać w zakładach szóstej generacji.

Zmiana stanowiska w stosunku do 18,4-calowych ekranów miałaby być podyktowana niewielkim zainteresowaniem tymi wyświetlaczami wśród producentów ekranów LCD. Serwis przypomina za nimi, że wcześniej planowano wprowadzenie 18-calowych ekranów. Relatywnie niewielka różnica cenowa między ekranami 18-calowymi i 19-calowymi, wynosząca około 15 dolarów, mogłaby skłaniać kupujących do wybierania większych paneli.

Po co więc produkować 18,5-calowe panele? DigiTimes pisze, że dzięki nim producenci ekranów LCD mogliby oferować ekrany 19-calowe korzystające z paneli 18,5-calowych.

Serwis wspomina za źródłami także o innym producencie, AUO, który również miał wprowadzić wyświetlacze 18,4-calowe, ale najprawdopodobniej zdecyduje się podążyć podobną do CPT drogą i wybierze modele 18,5-calowe.

więcej »
Tagi: auo, cpt, lcd
Publikacji na stronę
1
Aktualności
8086 czterdzieści lat później. 40
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 42
Pomysł szefowej AMD. 43
Radeon to wolność wyboru. AMD w ciekawy sposób uderza w Nvidię i jej program GPP. 75
Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że branża IT przeżywa rozkwit. 42
Ponad 150 tytułów w niższych cenach. Na platformie GOG ruszyła kolejna wielka wyprzedaż. 7
Dziś Motorola pokazała swoje najnowsze smartfony, Motorola G6, G6 Play i G6 Plus. 9
8086 czterdzieści lat później. 40
Nad wiosenną aktualizacją Windows 10 wisi jakieś fatum. 42
Pomysł szefowej AMD. 43
Chipy zobaczymy tylko w sprzęcie jednego producenta. 7
Oprogramowanie niedługo będzie można przetestować. 11
Facebook
Ostatnio komentowane