Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 21.07.2010 | 3846 odsłon | 4 komentarze

Firma Verbatim wprowadza na rynek urządzenie MediaShare Home Network Server, stanowiące nowe rozwiązanie w zakresie przechowywania danych w sieci, zaprojektowane w celu wydajnego zarządzania plikami i zapewniania użytkownikom dostępu do danych z dowolnego miejsca, w którym się znajdują.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 02.02.2010 | 5143 odsłony | 10 komentarzy
Firma TDK poinformowała o nowym modelu bezprzewodowych słuchawek, które mają być przeznaczone przede wszystkim do wykorzystania z przenośnymi odtwarzaczami muzyki. Model TH-WR700 wyposażony jest w nadajnik 2,4 GHz Kleer z wtyczką typu mini Jack (3,5 mm). Zasięg nadajnika to maksymalnie 10 metrów, a więc w trakcie przenoszenia nie powinno być najmniejszych problemów ze słuchaniem muzyki.

Słuchawki wyposażono w 34-milimetrowe głośniki o oporności 32 omów. Deklarowana czułość to 108 dB/mW, a pasmo przenoszenia zawiera się w zakresie od 20 Hz do 20 kHz. Cały zestaw zasilany jest łącznie czterema bateriami typu AAA (małe paluszki), które mają zapewniać do 40 godzin ciągłej pracy.

Nowy produkt w pierwszej kolejności trafi na rynek japoński. Cena niestety nie jest jeszcze znana.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 03.11.2009 | 3826 odsłon | 6 komentarzy

Nowy, elegancki i kompaktowy głośnik stereo Bluetooth Audio Cube odbiera muzykę z każdego odtwarzacza obsługującego łączność Bluetooth. Z kolei jego niewielkie rozmiary (głośnik to sześcian o krawędzi 70 mm) sprawiają, że łatwo z nim podróżować.

Bezprzewodowy zasięg urządzenia wynosi do 8 m, a po podłączeniu do odtwarzacza Bluetooth, przyciski umieszczone na głośniku pozwalają sterować odtwarzaniem muzyki.

Produkt wyposażono także w standardowy kabel stereo (3,5 mm), który umożliwia połączenie z urządzeniami nieobsługującymi łączności Bluetooth i korzystanie z głośnika w konwencjonalny sposób.

Moc maksymalna Audio Cube wynosi 3 W, a pasmo przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz. Urządzenie jest zasilane czterema bateriami AA.

Sugerowana cena detaliczna w Polsce to 220 złotych.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 16.07.2009 | 2733 odsłony | 12 komentarzy
Multimedia Audio Bar 2.0 to nowy system głośników marki Verbatim. Zaprojektowany do umieszczenia pod monitorem komputerowym Multimedia Audio Bar ma zapewniać, według producenta, mocny dźwięk, a wbudowany mikrofon ułatwiać komunikację głosową.

Urządzenie ma wymiary 370 x 76,5 x 63 mm i powinien zmieścić się pod każdym monitorem LCD. Maksymalna moc muzyczna to 16 W. Głośniki przenoszą dźwięki o częstotliwościach z zakresu od 120 Hz do 20 kHz.

Można do niego podłączyć, oprócz komputera czy konsoli do gier, także inne źródło dźwięku, jak na przykład przenośny odtwarzacz multimedialny. System ma regulator głośności umieszczony z boku.

System Multimedia Audio Bar jest dostepny na polskim rynku w cenie 229 złotych (sugerowana cena detaliczna).

więcej »
Piotr Gontarczyk | 01.07.2009 | 5953 odsłony | 5 komentarzy
Verbatim rozszerza swoją ofertę akcesoriów do gier o dwa nowe zestawy słuchawkowe. Zestaw słuchawkowy Rapier USB z modułem wibracji jest dostępny za 159 złotych, natomiast cena zestawu słuchawkowego dla graczy USB 5.1 wynosi 199 złotych (sugerowane ceny detaliczne).

Zestaw słuchawkowy dla graczy Rapier USB z modułem wibracji: Dzięki zastosowaniu w zestawie trzystopniowego systemu „bass vibration” oraz zintegrowanego wzmacniacza niskich częstotliwości użytkownicy mogą fizycznie odczuwać występujące w grach wstrząsy i eksplozje Zakres częstotliwości od 20 Hz do 200 Hz dla wibracji i od 20 Hz do 20 kHz w głośniku ma zapewniać realistyczny przestrzenny dźwięk.

Zestaw ma wbudowany mikrofon z przyciskiem, dzięki któremu można go szybko wyciszyć. Indywidualnie regulowane słuchawki z nausznikami ze sztucznej skóry zapewniają wygodę użytkowania nawet podczas wielogodzinnych starć.

Zestaw słuchawkowy dla graczy 5.1 USB: Zestaw wyposażony w mikrofon regulowany we wszystkich kierunkach oraz elastyczną opaskę na głowę. Podobnie jak w przypadku modelu Rapier, zestaw słuchawkowy 5.1 ze sztucznej skóry jest gotowy do pracy natychmiast po podłączeniu go przez port USB.

Jego mikrofon można wyciszyć, a wbudowane diody sygnalizują aktualny status pracy urządzenia. Subwoofer pracuje w zakresie częstotliwości od 50 Hz do 5 kHz, z maksymalną mocą 500 mW.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 28.04.2009 | 9375 odsłon | 8 komentarzy
Verbatim wprowadził na rynek trzy nowe systemy głośników – jeden do komputerów stacjonarnych i dwa przenośne. Wszystkie produkty są już dostępne w sklepach: System Przenośnych Głośników USB w cenie 94,50 złotych, Domowy System Głośników USB za 119 złotych oraz System Przenośnych Głośników Multimedialnych 2.1 za 139 złotych (sugerowane ceny detaliczne).

Czarne, gumowane wykończenie sprawia, że System Przenośnych Głośników Multimedialnych 2.1 wygląda stylowo i elegancko, a dołączony futerał umożliwia łatwe zabieranie go ze sobą w podróż. Głośniki zasilane są czterema bateriami AAA i mogą współpracować z urządzeniami mobilnymi takimi jak: odtwarzacze MP3, CD, DVD, laptopy i konsole, a za pomocą zasilacza sieciowego można je także podłączyć do komputera stacjonarnego. Głośniki satelitarne mają moc 2 W (RMS) i działają w zakresie częstotliwości od 120 Hz do 20 kHz, natomiast subwoofer generuje 1 W (RMS) mocy i działa w zakresie od 80 Hz do 2 kHz.

Domowy System Głośników USB pokryty jest lakierem fortepianowym Głośniki mają regulator głośności oraz funkcję wyciszenia, a zintegrowane wejście 3,5 mm pozwala na bezpośrednie podłączenie słuchawek. Wersja przenośna charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, znacznie niższą masą oraz gumowanym wykończeniem, dzięki czemu transport głośników nie sprawia najmniejszego problemu.

Każdy z dwóch zestawów USB wyposażony jest w dwa metalowe głośniki 1,25" ze wzmocnieniem i ekranowaniem magnetycznym, których zakres częstotliwości wynosi od 120 Hz do 18 kHz, w przypadku systemu stacjonarnego oraz od 200 Hz do 18 kHz w systemie przenośnym. Dzięki funkcji Plug ‘n' Play niepotrzebne są żadne dodatkowe karty dźwiękowe – głośniki USB są natychmiast gotowe do użycia z komputerem PC lub laptopem.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 02.02.2009 | 3157 odsłon | 6 komentarzy
Verbatim wprowadza trzy zestawy słuchawkowe do telefonii internetowej (VoIP) oraz serię ośmiu rodzajów słuchawek w trzech różnych modelach do słuchania muzyki. Wszystkie produkty są już dostępne w sprzedaży: zestawy słuchawkowe kosztują od 45,00 zł do 99,00 zł, a słuchawki od 22,40 zł do 46,50 zł (sugerowane ceny detaliczne).

Nowe zestawy słuchawkowe Verbatim przeznaczone są do wykorzystania w telefonii internetowej za pośrednictwem komunikatorów, takich jak np. Skype, czy MSN. Podczas projektowania słuchawek „Multimedia Headphones” z mikrofonem na elastycznym, regulowanym wysięgniku, szczególny nacisk położono na wygodę użytkowania.

Multimedialne słuchawki typu neckband, „Neck Band Multimedia Headphones”, zostały wykonane z lekkich materiałów, a dzięki temu, że nosi się je wygodnie z tyłu głowy, nawet bardzo długie rozmowy nie stają się uciążliwe. Specjalnie z myślą o graczach przygotowano natomiast słuchawki „USB Multimedia Headphones”, które umożliwiają szybkie podłączenie do laptopa lub komputera stacjonarnego. Moduł sterowania pozwala na wygodne regulowanie głośności lub wyciszenie mikrofonu.

Verbatim wprowadza również osiem nowych słuchawek dostępnych w trzech modelach: „SecureClip”, „Flexi Hook” i „Sound Isolating”. Mechanizm składania zastosowany w słuchawkach „SecureClip” umożliwia ich łatwe przenoszenie i przechowywanie. Słuchawki „Flexi Hook” wyposażone są natomiast w indywidualnie regulowany klips pozwalający na ich stabilne umocowanie za uchem, np. w czasie uprawiania joggingu czy jazdy na rowerze.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Letnia wyprzedaż gier. Ruszyła kolejna, letnia wyprzedaż gier na platformie Steam. 38
Firma rozwija swoją platformę z oprogramowaniem. 1
Nowy sposób na monetyzację zawartości. 21
Firma podobno prowadzi już odpowiednie testy. 10
Firma zapowiada też ogromne inwestycje w proces 5 nm. 37
Byłaby to bardzo miła wiadomość. 20
Odważna deklaracja ze strony CD Projekt RED. 22
Posiadacze Xboksa One X będą rozczarowani. 19
Niestety tylko w USA. AMD wpadło na ciekawy pomysł, by dopiec konkurencji. 43
Prawdziwa bomba w środku tygodnia. 87
Zabawna odpowiedź niebieskich. 32
Letnia wyprzedaż gier. Ruszyła kolejna, letnia wyprzedaż gier na platformie Steam. 38
Odważna deklaracja ze strony CD Projekt RED. 22
Dobrze jest być przyjacielem Huanga. 24
28-rdzeniowiec Intela, nowa generacja Threadripperów, gry z E3 i więcej. 1
Niestety tylko w USA. AMD wpadło na ciekawy pomysł, by dopiec konkurencji. 43
Teraz AMD może konkurować z G-Sync HDR. 10
Firma zapowiada też ogromne inwestycje w proces 5 nm. 37
Kolejne procesory z Zen+ coraz bliżej. 7
Facebook
Ostatnio komentowane