Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 04.01.2011 | 5418 odsłon | 15 komentarzy
Zotac nie zamierza marnować czasu i już zapowiada powiększenie swojej oferty o pierwszy model nettopa opartego na nowych układach AMD Fusion. Ważną cechą komputera jest jego nietuzinkowy wygląd. więcej »
Piotr Gontarczyk | 21.06.2009 | 7657 odsłon | 50 komentarzy

Serwis Hardware-Infos przetestował w kilku grach kartę graficzną ATI Radeon HD 4870. Tym razem nie było to zwykłe testowanie wydajności, w porównaniu do innych modeli.

Na tapetę redakcja serwisu wzięła chwalony przez AMD wbudowany kontroler dźwięku HD Audio, z którego strumienie mogą być przesyłane przez port HDMI. Jako że większość użytkowników korzysta z połączeń analogowych, port ten (o ile w ogóle jest na karcie) pozostaje nieużywany.

Testy wykazały, że jego bezczynność negatywnie wpływa na wydajność w grach. Okazuje się, że dopóki kontrolera nie wyłączy się całkowicie, ten cały czas generuje cyfrowy dźwięk.

Testy przeprowadzono w sześciu grach (Crysis Warhead, Far Cry 2, GRAW 2, GTA IV, HAWX oraz S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky). Przy obciążających system ustawieniach (rozdzielczości 1920 x 1200, FSAA 4x, 16x AF) wyłączenie urządzenia "ATI Function Driver for High Definition Audio" powoduje wzrosty wydajności nawet do 5%. Średnio uzyskane wzrosty wynosiły od 2 do 3%.

Gry takie jak GTA IV, HAWX oraz GRAW 2 zyskały tylko nieznacznie, ale tytuły mocno obciążające GPU notowały wzrosty większe.

Redakcja Hardware-Infos nie chce jeszcze przedstawiać racjonalnych konkluzji, na podstawie kilku testów. Jednakże według nich tendencja jest jasna: wbudowany kontroler dźwięku w kartach Radeon HD zmniejsza ich graficzną wydajność, nawet gdy nie jest używany.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 65
Będzie też wersja Explore Edition. 12
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Zieloni tłumaczą najważniejsze zagadnienia. 31
Niezły ekran i dobry system audio. 11
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Eksperyment się nie udał. 15
Zyskują deweloperzy, zyskują i gracze. 20
Niebiescy odświeżają linie Pentium i Celeron. 25
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Plotki wracają ze zdwojoną siłą. 10
Codemasters znowu dało radę. 20
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Gdy budżet jest mocno ograniczony. 9
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 18
Facebook
Ostatnio komentowane