Tagi
Publikacji na stronę
1
Artykuł partnerski | 05.11.2016 | 34876 odsłon | 57 komentarzy

W lożach VIP stadionu PGE Narodowego oraz w luksusowych wnętrzach warszawskich hoteli Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski trwa właśnie najważniejsza w roku impreza miłośników audio, wideo oraz kina domowego - Audio Video Show 2016. Tylko w ten weekend można posłuchać jak brzmią najlepsze i najdroższe urządzenia audio, obejrzeć w akcji najnowocześniejsze telewizory i projektory oraz wziąć udział w licznych seminariach poświęconych tematyce audio-wideo. 

więcej »
Arkadiusz Piasek | 03.11.2016 | 10403 odsłony | 11 komentarzy

Święto miłośników audio, wideo i kina domowego. Już w najbliższy weekend, od 4 do 6 listopada, w lożach VIP stadionu PGE Narodowego oraz w luksusowych wnętrzach warszawskich hoteli Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski, będzie można osobiście zapoznać się z najlepszym na świecie sprzętem multimedialnym. Wtedy bowiem rozpocznie się jubileuszowa, 20. edycja corocznego święta miłośników audio, wideo i kina domowego - Audio Video Show 2016.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 14.01.2010 | 2762 odsłony | 2 komentarze
Firma Philips ujawniła specyfikację swojego najnowszego odtwarzacza przenośnego, o nazwie SA075. Urządzenie wyposażono w dotykowy ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. więcej »
Piotr Gontarczyk | 20.10.2008 | 18696 odsłon | 41 komentarzy

ASUS podgrzewa atmosferę przed premierą nowego modelu karty dźwiękowej. Xonar Essence STX ma być pierwszą na świecie kartą dźwiękową ze wzmacniaczem dla słuchawek 600 ohm (Philips TPA6120A2), w której poziom zniekształceń harmonicznych oraz szumu ma sięgać poniżej poziomu -100 dB.

Ponadto karty te mają mieć niezależnie zasilane wyjścia: słuchawkowe i głośników. Na kartach producent montować ma wyłącznie kondensatory serii Fine Gold firmy Nichicon. Nowy Xonar Essence STX ma być przeznaczony dla najbardziej wybrednych miłośników muzyki, ale także filmów i gier. Odstęp sygnału od szumu (SNR) ma wynosić aż 124 dB, przy zniekształceniach na poziomie zaledwie 0,0003%.

Pasmo przenoszenia ma się zawierać w zakresie od <10 Hz do 90 kHz, a dynamika ma sięgać poziomu 124 dB. PCB karty ma być specjalnie zabezpieczone dodatkową warstwą miedzi, w celu zmniejszenia zakłóceń i obniżenia temperatury urządzenia. Sekcja analogowa ma być dodatkowo chroniona metalową pokrywą, blokującą zniekształcenia elektromagnetyczne.

Fabrycznie montowane wzmacniacze operacyjne (LM5462 i JRC2114D) użytkownicy będą mogli wymieniać dzięki temu, że układy osadzane są w specjalnych podstawkach, a nie przylutowane na stałe do karty. Za przetwarzanie dźwięku z postaci cyfrowej na analogową odpowiadać mają wysokiej jakości przetworniki Burr Brown PCM 1792A.

Nowe Xonary Essence STX mają być przeznaczone dla magistrali PCI Express x1. Cena i data premiery nadal nie są znane.

Raport z testów karty, z zastosowaniem rozwiązań znanej firmy Audio Precision można znaleźć na stronie internetowej serwisu Expreview.com. Niektóre parametry zmierzone okazują się nawet lepsze niż deklarowane przez producenta.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 07.10.2008 | 7425 odsłon | 28 komentarzy

Firma Point of View zapowiedziała wprowadzenie na rynek imponujących zestawów dla graczy, w których skład wchodzić mają karty graficzne, głośniki i gra. Nowy zestaw może być najciekawszym, jaki do tej pory widziano na rynku.

Karty graficzne Point of View z procesorami NVIDIA GeForce 9500 GT i GeForce 9600 GT mają mieć imponujące towarzystwo. Pierwszy element to pełna wersja gry Brothers in Arms: Hell's Highway. Drugim ma być wysokiej jakości zestaw głośników 2.1 firmy Philips, amBX ProGamer.

Zestaw Philipsa składa się z głośnika niskotonowego o mocy 80 W i dwóch dwudrożnych głośników satelitarnych, których łączna moc muzyczna wynosi 80 W. Zestaw ma wbudowany specjalny system podświetlenia (16 milionów kolorów), reagujący na konkretne dźwięki (można je oczywiście wyłączyć, albo zmienić jasność).

Głośniki mają także funkcje podświetlania "nastrojowego", czyli płynnego, delikatnego pulsowania, płynnego przenikania się kolorów, itd. Głośniki do komputera podłącza się przez interfejs USB, a kontrola ich działania odbywa się przez dostarczaną przez producenta aplikację.

Do zestawu można podłączyć dostępny oddzielnie zestaw wentylatorów, których zadaniem ma być zwiększenie realizmu. Odpowiednio regulowany nawiew ma na przykład symulować fale uderzeniowe wybuchów w grach.

Zestaw z kartą GeForce 9600 GT ma kosztować około 300 euro. 

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  146
Dobra wiadomość dla osób, które przymierzają się do zakupu laptopa. 29
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 17
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 25
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 15
Na takie ogłoszenie czekaliśmy 15 długich lat. 23
Dwie gry w dwóch sklepach. 12
Dziurawy pozostaje więc jedynie Intel. 44
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 15
Epic Games Store z kolejnymi dużymi grami na wyłączność. 61
Zieloni pochwalą się nowościami. 71
Facebook
Ostatnio komentowane