Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 25.11.2009 | 6722 odsłony | 4 komentarze
Firma LaCie wprowadziła na rynek nowy multimedialny odtwarzacz HD z twardym dyskiem. LaCinema Classic HD umożliwia odtwarzanie filmów w rozdzielczości 1080p. Ponadto może pełnić funkcję serwera DLNA.

Urządzenie jest kompatybilne z większością popularnych formatów multimedialnych, włącznie z DixV i MKV. Obsługuje także standard Dolby Digital. LaCinema Classic HD w roli serwera DLNA odtwarza filmy, muzykę oraz zdjęcia z komputera lub dysku sieciowego. Umożliwia także strumieniowe przesyłanie mediów do konsoli PlayStation 3 lub Xbox 360.

W odtwarzaczu może znaleźć się dysk twardy o pojemności do 2 TB. Ponadto, do portu USB 2.0, umieszczonego z przodu obudowy, wystarczy podłączyć pendrive'a, zewnętrzny dysk lub kamerę cyfrową, aby obejrzeć ich zawartość na ekranie telewizora. Opcjonalnie można dokupić także moduł Wi-Fi 801.11n.

Ceny LaCinema Classic HD zaczynają się do 250 dolarów.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 30.09.2009 | 2942 odsłony | 7 komentarzy
W sprzedaży pojawił się nowy zestaw głośników firmy LaCie - Sound2 Speakers. Nowy produkt zasilany jest z portu USB i przeznaczony przede wszystkim dla posiadaczy komputerów przenośnych.

Zestaw wyposażono w cyfrowy wzmacniacz klasy D, magnetyczne ekranowanie, a moc muzyczna (łączna) to 30 W. W Sound2 Speakers zastosowano głośniki szerokopasmowe firmy Cabasse, mające zapewniać pasmo przenoszenia w zakresie od 80 Hz do 20 kHz.

Wymiary pojedynczej kolumny to 20 x 14 mm, a waga 0,75 kg. Z komputerem zestaw komunikuje się przez port USB i współpracuje z systemami operacyjnymi: Mac OS X 10.3 lub nowszy oraz Windows 2000, XP i Vista.

Aktualnie Sound2 Speakers dostępny jest w internetowym sklepie producenta, gdzie trzeba za niego zapłacić 100 dolarów. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 64
Będzie też wersja Explore Edition. 12
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Portugalia w jednym szeregu z Włochami i Rosją. 26
Czasem porzucenie Steama jest po prostu opłacalne. 43
Facebook
Ostatnio komentowane