Tagi
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 03.04.2015 | 4386 odsłon | 4 komentarze

Komisja Europejska już teraz bada możliwość złamania prawa antymonopolowego przez Apple przy powstawaniu nowej usługi strumieniowania audio. Co ciekawe, sam serwis nadal nie oficjalnie nie istnieje i nikt dokładnie nie wie, kiedy zostanie zaprezentowany, ale już teraz urzędnicy postanowili przyjrzeć się umowom, które firma z nadgryzionym jabłkiem w logo podpisuje z największymi wytwórniami. 

więcej »
Piotr Gontarczyk | 14.12.2009 | 6827 odsłon | 54 komentarze
Komisja Europejska nie zapomniała o zapowiadanym projekcie regulacji dotyczącej odtwarzaczy przenośnych. Chcąc zadbać o słuch Europejczyków, Komisarze planują wprowadzić ograniczenie maksymalnego natężenia dźwięku w tego typu urządzeniach. Dziś wiadomo, że już w przyszłym roku Komisja Europejska oraz jej ciało ds. standardów (CENELEC) przedstawi gotowy projekt, wokół którego europejscy politycy zawarli pełne porozumienie.

Jeżeli nowe prawo wejdzie w życie, to każdy producent przenośnych odtwarzaczy, aby móc je sprzedawać na obszarze Unii Europejskiej, będzie musiał wprowadzić w nich domyślną blokadę natężenia dźwięku, na poziomie 85 dBA. Konsument będzie miał prawo zwiększyć ten limit, ale tylko do 100 dBA. Będzie to wiązać się z koniecznością odtworzenia mu ostrzeżenia o skutkach takiego działania.

Komisarze swój pomysł argumentują wynikami badań, z których wynika, że nawet do 10 milionów Europejczyków może całkowicie stracić słuch w wyniku słuchania muzyki ze zbyt dużą głośnością przez dłuższy czas.

Za prawdopodobne należy uznać to, że nowe regulacje mogą wejść w życie już wiosną przyszłego roku, a więc Europejczycy nowe i "bezpieczne" odtwarzacze będą mogli nabyć już latem. Producenci odtwarzaczy wciąż podtrzymują swoje zdanie o tym, że 85 dBA to zbyt nisko określona granica, ale w starciu z Komisją Europejską nic nie mogą już zdziałać.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 29.09.2009 | 6083 odsłony | 89 komentarzy
Zmniejszą Ci decybele. Komisja Europejska zamierza wprowadzić kolejne regulacje, w trosce o obywateli Unii oczywiście. Tym razem celem komisarzy stały się przenośne odtwarzacze muzyczne.

Komisja chce nakazać producentom wprowadzenie limitu natężenia dźwięku w produktach sprzedawanych na obszarze UE. Meglena Kuneva z komisji ds. konsumenckich powiedziała mediom, że ludzie nie stosują się do zaleceń lekarzy, którzy przestrzegają przed słuchaniem muzyki zbyt głośno.

Dodała też, że jeśli ktoś chce za 20, czy 30 lat wciąż móc cieszyć się ulubionymi utworami muzycznymi, to powinien zmniejszyć głośność.

Naukowe ciało doradcze KE stwierdziło, że w Europie od 2,5 do 10 milionów ludzi ma problemy ze słuchem, które wynikają z używania przenośnych odtwarzaczy MP3, z natężeniem dźwięku przekraczającycm 89 decybeli, przez ponad godzinę dziennie, przez ponad 5 lat.

Obecnie sprzedawane odtwarzacze mają maksymalne natężenia dźwięku w zakresie od 80 do 115 decybeli, choć niektóre słuchawki zwiększają te wartości o kilka dodatkowych decybeli.

Według Komisji Europejskiej domyślne, maksymalne natężenie dźwięku w odtwarzaczach dostępnych na obszarze UE ma wynosić 80 decybeli. Komisarze nie wykluczają możliwości stosowania specjalnych przełączników, które wyłączałyby blokadę.

- Babciu! Czemu masz takie wielkie uszy?

- Żeby lepiej słyszeć nakazy i zakazy Komisjii Europejskiej.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 32
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 11
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 74
Niezły ekran i dobry system audio. 11
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 17
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 11
Dobra wiadomość, ale czy na to tak naprawdę czekają użytkownicy Switcha? 7
Dzięki internetowi jest ona niepotrzebna. 11
Przewody już są, potrzeba jeszcze sprzętu. 26
Zgadniecie, jakie marki z Państwa Środka cieszą się u nas największym wzięciem? 17
Firma rośnie jak na drożdżach. 11
Facebook
Ostatnio komentowane