Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 09.12.2009 | 10645 odsłon | 46 komentarzy
Kto pirata ściga ten... pirat? Chet Baker, znany muzyk jazzowy z lat 50-tych ubiegłego wieku zmarł w 1988 roku. Od tego czasu jego muzyka była wydawana nielegalnie, na oryginalnych nośnikach, oficjalnie dostępnych w sklepach. To tylko czubek góry lodowej, na którą wpadła cała sieć koncernów muzycznych.

Grupa artystów z Kanady i innych krajów złożyła zbiorowy pozew przeciwko najbardziej znanym na świecie wytwórniom muzycznym, takim jak EMI, Sony BMG, Universal oraz Warner, o łamanie praw autorskich poprzez nielegalną dystrybucję ich prac. Według pozywających, wytwórnie wprowadzają na rynek albumy oraz składanki, do których nie mają żadnych praw.

Sprawa rozbiła się głównie o tzw. składanki, na które wytwórnie wrzucają wszystko, co tylko mają, całkowicie nie przejmując się kwestiami prawnymi. Warta uwagi jest oczywiście kwota, na jaką szkodę poczyniły pozwane wytwórnie. Jeżeli tylko wymiar sprawiedliwości uzna roszczenia artystów za słuszne, to wytwórnie muzyczne będą musiały wypłacić im łącznie aż 6 miliardów dolarów! Kwota ta jest maksymalną, jaką sąd mógłby określić jako dopuszczalną przez prawo kanadyjskie, w formie odszkodowania.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 04.11.2009 | 2945 odsłon | 7 komentarzy
Apple wraz z EMI Music wprowadzą do sprzedaży nowy zestaw filmów oraz album muzyczny zawierający poddane ponownej obróbce studyjnej utwory zespołu The Beatles. Wszystko to znajdzie się w urządzeniu typu pendrive, o kształcie jabłka.

Na 16 GB przestrzeni znajdzie się 14 albumów zespołu The Beatles, a także 13 krótkometrażowych filmów dokumentalnych, w których zaprezentowano albumy studyjne, rzadko spotykane fotografie oraz inne szczegóły dotyczące legendarnej grupy muzycznej.

Muzyka zapisana jest w formacie MP3 (320 kbit/s) oraz FLAC 44,1 kHz / 24 bit.

Nowy produkt w sklepach pojawić się ma 7 grudnia (dzień później w Stanach Zjednoczonych Ameryki), choć już teraz można go zamawiać w systemie przedsprzedaży.

Nowość, jak na produkt Apple przystało ma bardzo wysoką cenę. Za jeden z 30.000 egzemplarzy trzeba zapłacić 280 dolarów.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Jeśli to prawda, to firma przygotowała świetną ofertę. 26
Francuska firma Qarnot dorzuciła do swojej oferty QC-1, a więc grzejnik kopiący kryptowaluty. 25
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
Przedsiębiorstwo podobno ma problemy z nową technologią. 22
Pierwsze wcielenia Lary Croft w unowocześnioych wydaniach. 28
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
32 cale, 4K, wysoka jakość, no i HDR. 26
Niskobudżetowce m.in. do walki z najtańszymi Ryzenami. 16
Bezpieczeństwo narodowe jest najważniejsze. 53
Odszedł jeden z najwybitniejszych umysłów naszych czasów. 19
Nvidia G-Sync może zejść na margines. 54
Facebook
Ostatnio komentowane