Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 30.06.2009 | 6069 odsłon | 10 komentarzy
Pod koniec lipca bieżącego roku firma Auzentech ma zamiar uruchomić sprzedaż nowego modelu karty dźwiękowej - X-Fi Home Theater HD.

Nowy produkt z interfejsem PCI Express x1 wyposażono w procesor dźwięku Creative X-Fi oraz procesor obrazu zapewniający zgodność ze standardem 24p True Cinema.

Najważniejsze cechy produktu to: obsługa do ośmiu strumieni PCM o rozdzielczości 24 bitów oraz częstotliwości próbkowania 192 kHz, obsługa rozszerzeń środowiskowych EAX Advanced HD 5.0, koder Dolby Digital Live oraz DTS Connect, X-Fi Crystalizer, CMSS-3D oraz 64 MB lokalnej pamięci RAM (X-RAM).

Karta ma dwa gniazda HDMI 1.3a - jedno wejście i jedno wyjście. Cena produktu nie jest jeszcze znana.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 10.01.2009 | 11119 odsłon | 42 komentarze

Producent Sound Blasterów zapowiada nowe słuchawki USB. Firma Creative Technology wprowadziła na rynek nowy model słuchawek przeznaczonych dla najbardziej wymagających graczy. Nowy model, HS-1100, z komputerem komunikują się przez interfejs USB 2.0/1.1, i mają odwa mikrofony, w tym jeden na odłączanym pałąku.

Model HS-1100 to dwa głośniki 40 mm, zapewniające pasmo przenoszenia w zakresie od 20 Hz do 20 kHz. Czułość wynosi 105 dB (przy częstotliwości 1kHz).

W słuchawki wbudowany jest dodatkowy kontroler X-Fi, zapewniający dostęp do technologii X-Fi Crystalizer oraz CMSS-3D. Słuchawki oferują funkcję wytłumiania dźwięków tła, dzięki drugiemu mikrofonowi umieszczonemu w samych słuchawkach.

Filtr Silencer od dźwięków docierających do mikrofonu na pałąku odseparowuje dźwięki pokrywające się z tym, co dociera do drugiego mikrofonu. W ten sposób głos gracza może zostać oczyszczony z tak zwanych szumów tła.

Nowy produkt w sklepach pojawić się ma w kwietniu. Sugerowana cena detaliczna ma wynieść około 160 dolarów. Słuchawki będą sprzedawane ze sterownikami i oprogramowaniem Sound Blaster X-Fi.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 08.10.2008 | 11024 odsłony | 4 komentarze

Firma Creative zapowiedziała wprowadzenie do oferty lekkich głośników do notebooków, zasilanych przez USB - Creative N400. Creative N400 to kompaktowy zestaw 2.0 z pojedynczym przewodem USB, który jednocześnie zasila głośniki i przenosi dźwięk w postaci cyfrowej.

Oba głośniki satelitarne wyposażone są w dwucalowe, pełnozakresowe, aktywne przetworniki. Wszystkie regulatory są łatwo dostępne na górnej obudowie prawego głośnika. Dzięki prostemu podłączeniu i instalacji, głośniki są doskonałym uzupełnieniem dla notebooka. W zestawie znajduje się również etui ochronne, które sprawdzi się podczas podróży.

Creative N400 dostarczane są z oprogramowaniem Creative X-Fi, które pozwala cieszyć się wyjątkowymi wrażeniami dźwiękowymi w muzyce i filmach, na przykład dzięki technologiom X-Fi Crystalizer i CMSS-3D.

Do zestawu dołączone jest również oprogramowanie Creative ALchemy obsługujące Creative EAX 4.0 Advanced HD i OpenAL. Creative ALchemy przywraca dźwięk przestrzenny Creative EAX Advanced HD 4.0 dla użytkowników systemu Windows Vista, zapewniając te same wrażenia w grach co na platformie Windows XP.

Najważniejsze właściwości zestawu Creative N400 USB Powered Notebook:

  • Zasilanie przez USB, instalacja plug and play
  • Dwa wydajne, pełnozakresowe przetworniki (2x 1 W)
  • Oprogramowanie X-Fi zapewniające bogate brzmienie muzyki
  • Łatwo dostępne regulatory
  • Lekka, przenośna konstrukcja - komfort podczas podróży
  • Magnetycznie ekranowane - nie powodują zakłóceń obrazu na telewizorach i monitorach LCD
Głośniki Creative N400 dostępne będą na rynku polskim od października w cenie 169 złotych brutto. więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  136
Dobra wiadomość dla osób, które przymierzają się do zakupu laptopa. 9
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 17
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 22
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 13
Na takie ogłoszenie czekaliśmy 15 długich lat. 15
Dwie gry w dwóch sklepach. 10
Facebook
Ostatnio komentowane