Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 07.02.2018 | 11602 odsłony | 69 komentarzy

Pomału żegnamy srebrne krążki. Płyty kompaktowe są w odwrocie już od ładnych kilku lat. Coraz więcej laptopów nie ma już napędów optycznych, a i w komputerach stacjonarnych już nie zawsze są obecne. Muzyka już niemal na dobre przeniosła się z fizycznych nośników na dystrybucję cyfrową. Podobnie dzieje się też w przypadku filmów, ale też gier i oprogramowania.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 15.10.2008 | 4157 odsłon | 31 komentarzy

Nie minął miesiąc od zapowiedzi, a już ruszyły dostawy pierwszych albumów muzycznych, które mają być dostępne na nowych kartach slotMusic. Pierwsze egzemplarze już niebawem będzie można kupić między innymi w sklepach: Best Buy i Wal-Mart. Cena pojedynczej karty ma wynosić 15 dolarów.

Na pierwszy ogień poszły utwory wykonawców takich jak: ABBA, Chris Brown, Coldplay, Connie Talbot, Daughtry, Elvis Presley, Jimi Hendrix, Katy Perry, Keane, Kelly Clarkson, Kiss, Leona Lewis, Nelly, New Kids On the Block, Ne-Yo, Nickelback, Pussycat Dolls, Rihanna, Robin Thicke, Saving Abel, Tim McGraw, Usher i Weezer.

Karty mają pojemność 1 GB, i sprzedawane będą z adapterem umożliwiającym podłączenie ich do każdego komputera z portem USB. Wszystkie zapowiedziane albumy będą na kartach zapisane w formacie MP3 (320 kb/s).

Europejskie sklepy sprzedaż kart slotMusic mają rozpocząć w przyszłym roku.

Jednocześnie firma SanDisk zapowiedziała wprowadzenie na rynek pierwszych przenośnych odtwarzaczy slotMusic serii Sansa. Urządzenie to może odtwarzać pliki zapisane w formacie MP3 i WMA z praktycznie każdej karty microSD.

W sklepach nowe odtwarzacze pojawić się mają za kilka dni. Cena za sztukę ma wynosić 20 dolarów. Będzie można też nabyć ich specjalne edycje. Taki odtwarzacz będzie sprzedawany z kartą slotMusic, na której zapisany będzie album konkretnego wykonawcy, a na jego obudowie znajdować się będzie nadruk z okładki albumu. Cena takiego zestawu ma wynosić 35 dolarów. 

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 66
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Zieloni tłumaczą najważniejsze zagadnienia. 31
Bioware nie wyciągnęło wniosków po Andromedzie. 53
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Niezły ekran i dobry system audio. 11
Facebook
Ostatnio komentowane