Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 12.05.2010 | 2947 odsłon | 1 komentarz
Firma ATEN International wprowadza na rynek nowe przełączniki KVM dla domowych biur i małych firm, najnowsze rozwiązania do zarządzania centami danych oraz profesjonalne rozwiązania audio-wideo VanCryst .

 

więcej »
Piotr Gontarczyk | 25.05.2009 | 2619 odsłon | 3 komentarze
Na polskim rynku pojawił się ATEN Console Extender USB CE800B z funkcją pełnej obsługi toru dźwięku i dodatkowym portem USB. Urządzenie to umożliwia pracę z komputerem lub przełącznikiem KVM z poziomu jednej konsoli lokalnej (monitor, mysz, klawiatura, pen drive, głośniki, mikrofon) i jednej zdalnej, oddalonej nawet o 250m.

Zarówno moduł lokalny Console Extendera (CE800BL), jak i zdalny (CE800BR), mają wbudowany dodatkowy port USB, który służy do podłączania zewnętrznych dysków pamięci. Dla bezpieczeństwa użytkownika, instalacja dysku flash w module zdalnym jest zabezpieczana nazwą użytkownika i hasłem.

CE800B ma wbudowany układ ASIC, służący do zaawansowanej kontroli błędów transmisji. Dzięki diodom, możliwe jest stałe monitorowanie statusu urządzenia. Kompensacja sygnału obrazu dla oddalonej konsoli zdalnej odbywa się ręcznie.

Połączenie pomiędzy modułem lokalnym i zdalnym CE800B jest realizowane za pośrednictwem 4-parowego przewodu UTP kategorii 5e.

CE800B jest kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows 2000/XP/Vista, Linux i Unix. Współpracuje z myszami Microsoft Intelimouse oraz myszami ze scrollem. Obsługuje duże rozdzielczości video – do 1600 x 1200 @ 60Hz. Zawiera uchwyty do montażu w racku 19”.

Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 07.05.2009 | 2233 odsłony | 1 komentarz
ATEN Internationalwprowadza nowe 2- i 4- portowe przełączniki USB HDMI KVMP (klawiatura, video, myszka i peryferia). CS1792 i CS1794 to przełączniki nowej generacji, dzięki którym można zarządzać wieloma komputerami i urządzeniami zewnętrznymi USB za pomocą jednej klawiatury, monitora i myszy.

CS1792 i CS1794 są częścią nowej serii zaawansowanych przełączników KVM - CubiQ. Oba modele mają panel z wielofunkcyjnymi przyciskami, umożliwiającymi łatwe przełączanie i pracę w warunkach przyjaznych dla użytkownika. Nowe przełączniki USB HDMI KVMP odpowiadają standardom HDMI 1.3a i HDCP, a funkcja Video DynaSync zapewnia automatyczną optymizację rozdzielczości. CS1792 i CS1794 obsługują urządzenia HD Audio.

Wbudowany 2-portowy hub USB 2.0 umożliwia podłączenie do przełącznika drukarki, aparatu cyfrowego, pamięci lub innych urządzeń USB. Użytkownik może w łatwy sposób dodawać nowe urządzenia zewnętrzne i synchronizować ich pracę z komputerami podłączonymi do przełącznika KVM.

Panel kontrolny pozwala na niezależne i proste przełączanie między KVM i urządzeniami zewnętrznymi przy pomocy przycisków na przednim panelu przełącznika lub poprzez klawisze funkcyjne klawiatury. Dodatkowo panel LED z podświetlanymi ikonami umożliwia śledzenie stanu podłączonych urządzeń. Przyciski Mode i Port Selection mają trzy ikony LED, które przedstawiają stan KVM, USB i audio. Dzięki nowym przełącznikom użytkownicy mogą jednocześnie słuchać muzyki z komputera, używać innych aplikacji, kontrolować urządzenia zewnętrzne USB lub grać.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi zasilania przełącznik dostosowuje się do pracy komputerów – jeśli jeden z nich jest wyłączony, KVM automatycznie przełączy się do innego, aktywnego komputera. CS1792 i CS1794 oferują najnowsze technologie emulacji klawiatury i myszy w celu bezbłędnego startu oraz przyłączania w czasie rzeczywistym, a dzięki funkcji bypass współpracują ze wszystkimi sterownikami wielofunkcyjnej myszy.

Przełączniki KVMP CS1792 i CS1794 są już dostępne w sprzedaży. Sugerowana cena netto to 189,95 euro za CS1792 i 299,95 euro za CS1794.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Być może to oferta właśnie dla Ciebie?  146
Dobra wiadomość dla osób, które przymierzają się do zakupu laptopa. 30
Sprzęt dla wymagających. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme Rev. 19
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 26
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 17
Na takie ogłoszenie czekaliśmy 15 długich lat. 23
Dwie gry w dwóch sklepach. 12
Dziurawy pozostaje więc jedynie Intel. 44
Największa pecetowa platforma przejdzie małą metamorfozę. 17
Nietypowy sprzęt w kosmicznej cenie. 26
Epic Games Store z kolejnymi dużymi grami na wyłączność. 61
Facebook
Ostatnio komentowane