Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 03.11.2014 | 19836 odsłon | 18 komentarzy

Producenci elektroniki użytkowej prześcigają się na coraz to bardziej wymyślne funkcje i projekty obudów w swoich urządzeniach i ta zasada dotyczy też głośników. Na rynku od lat dostępne są głośniki w kształcie kotków, hamburgerów, duże, małe, pstrokate i błyskające światłem diodowym. Jedne są ładne i interesujące, a inne trafiają do kategorii brzydactw. Light Show Fountain Speakers to głośniki, na których nie sposób nie zawiesić oka, choć powinniśmy przecież nadstawiać uszu.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 11.10.2009 | 5499 odsłon | 12 komentarzy
Na targach CEATEC firma Yamaha zaprezentowała gadżet, który z pewnością ma przyszłość. Jest nim nietypowy głośnik, o grubości zaledwie 1 mm i wykonany z materiału (tkaniny).

Producent przygotował prezentację swojego dzieła w postaci dużego banera. Ciekawe jest to, że generowany dźwięk jest słyszalny tylko wtedy, gdy słuchacz stoi wprost przed banerem. Z banera emitowane były różne prezentacje głosowe i przechodząc wzdłuż niego, żadna z nich nie miesza się z inną.

Z pewnością rozwiązanie to zainteresuje firmy zajmujące się reklamą i marketingiem. Jeżeli produkt wejdzie kiedyś do sprzedaży detalicznej, to uważajcie na zasłony w swoich domach bo, jak będziecie notorycznie zapominać o wyrzuceniu śmieci, to żony już Wam załatwią "przypominajki" ;-) .

W dalszej części publikacji zamieszczamy film zarejestrowany przez redakcję serwisu Engadget.com.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 27.06.2009 | 6319 odsłon | 18 komentarzy

Nie masz karty dźwiękowej w komputerze? Może się zepsuła? Co zrobić aby móc cieszyć się ulubioną muzyką? Firma Gadget4All ma, jak twierdzi, odpowiedź na takie problemy. Jest nią produkt o wdzięcznej nazwie Mini Ball USB Speaker.

Jest to miniaturowy głośniczek zamknięty w kulistej obudowie. Podłączony na stałe jest do karty dźwiękowej z interfejsem USB. Urządzenie jest zgodne z technologią Plug&Play, a więc nie potrzebuje dodatkowych sterowników aby mogło pracować.

Średnica "kuli" wynosi 4 cm, a elastyczny pałąk ma długość 21 cm. Całość waży 40 gramów. Produkt dostępny jest w pięciu wersjach kolorystycznych: zielonej, różowej, niebieskiej, pomarańczowej i białej.

Urządzenie można nabyć za 19 dolarów.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
To chyba nie będzie zabójca Fortnite. 29
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 39
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 10
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Gorzej niż wcześniej, ale i tak świetnie. 39
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Nintendo Switch traci tytuł na wyłączność. 0
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 29
APU z 2 rdzeniami, 4 wątkami, układem graficznym Vega 3 i dwoma kontrolerami LAN 10 Gb/s. 5
Facebook
Ostatnio komentowane