tagi

Creative X-Fi Sonic Carrier - dźwiękowa gratka dla miłośnika dźwięku przestrzennego

Piotr Gontarczyk 20.01.2016 21

Firma Creative Labs zaprezentowała swoje najnowsze dzieło, a mianowicie domowe centrum nagłośnieniowe, X-Fi Sonic Carrier, które ma ponoć zadowolić najbardziej wymagających miłośników rozrywki, oczekujących możliwie jak najlepszej wirtualizacji dźwięku przestrzennego - nie tylko w płaszczyźnie poziomej, ale także pionowej. X-Fi Sonic Carrier to wielowymiarowy moduł nagłośnieniowy, działający w imponującym układzie 15.2. Producent chwali się tym, że w trakcie prezentacji zorganizowanej w ramach targów CES 2016, X-Fi Sonic Carrier przez zaproszonych gości oceniany był wyłącznie w samych superlatywach.

The Interview - hit piratów zawiera... piracką muzykę. Sony Pictures czeka pozew

Piotr Gontarczyk 28.12.2014 16

Film The Interview od wielu tygodni jest obiektem wielu kontrowersji. Punktem kulminacyjnym był z pewnością atak hakerski na Sony Pictures, a także groźby ujawnienia tajnych informacji, w przypadku wydania tego filmu. Najpierw firma Sony Pictures odwołała zaplanowaną na 25 grudnia premierę, a na kilka dni przed tym terminem zmieniła zdanie. Film okazał się wielkim hitem, ale przede wszystkim wśród piratów, którzy w zaledwie dwa dni pobrali go aż 1,5 miliona razy. Okazuje się, że do piractwa mogło dojść... w samym filmie.

Telewizja w rozdzielczości 8K – kolejny sukces Japończyków

Piotr Gontarczyk 27.01.2014 35

Japońska telewizja publiczna NHK z powodzeniem przeprowadziła długodystansowy przekaz naziemny sygnału w formacie Super Hi-Vision 8K a więc ogromnych ilości danych - poprzez fale UHF. Pomimo uzyskania pozytywnych wyników wciąż trudno określić, jaka część Japończyków będzie mogła oglądać telewizję w standardzie 8K, przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, które odbędą się w 2020 roku. Igrzyska te publiczna telewizja chce transmitować właśnie w rozdzielczości 8K.

ZAiKS i inni chcą, aby parapodatek od sprzętu elektronicznego drastycznie wzrósł. Więcej objętych nim urządzeń!

Piotr Gontarczyk 23.01.2014 124

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że Stowarzyszenie Autorów ZAiKS zaproponowało rozszerzenie listy urządzeń, objętych tzw. opłatą reprograficzną, o smartfony oraz telefony komórkowe. Organizacja chce, aby za każdy sprzedany egzemplarz na jej konta trafiało aż 2 procent jego wartości. Obecnie parapodatek wynosi od 0,05 do nawet 3 procent, zależnie od typu sprzętu.

W następnej dekadzie skończy się era obrazu 2D. W Cannes pokazano jego ostatnie tchnienie?

Piotr Gontarczyk 18.05.2013 57

W trakcie Festiwalu filmowego w Cannes, Japan Broadcasting Corporation, znana także jako NHK, po raz pierwszy w historii zorganizowała publiczną prezentację swojej techniki 8K/Super Hi-Vision. Goście festiwalu mogli zobaczyć między innymi krótkometrażową komedię "Beauties A La Carte" w rozdzielczości 8K. Wszystkie materiały filmowe pokazywano na ekranie o przekątnej 220 cali.

Telewizja o rozdzielczości szesnastokrotnie większej niż HDTV 1080p - jest nowy standard

Piotr Gontarczyk 26.08.2012 57

Nawet do 24 kanałów dźwięku? Międzynarodowa Unia Telekomunikacyjna (ITU - International Telecommunication Union), agencja działająca w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych (UN - United Nations) zatwierdziła nowy format telewizyjny, który podnosi rozdzielczość przekazywanego obrazu do bagatela 32 megapikseli.

Nowy Sony Walkman może grać przez ponad dwie doby

Piotr Gontarczyk 13.08.2010 28
Nowy Walkman Sony NWZ-E350, jak twierdzi producent ma wyróżniać się wysoką jakością dźwięku, zaawansowaną technologią audio oraz wytrzymałym akumulatorem.

Badaboom 1.1 gotowy do pobrania

Piotr Gontarczyk 07.02.2009 21
Do pobrania jest już nowa wersja programu Badaboom. Umożliwia on łatwą i bardzo szybką konwersję plików filmowych, z wykorzystaniem mocy obliczeniowych procesorów grafiki GeForce fimy NVIDIA.

W wersji 1.1 wprowadzono między innymi następujące zmiany:

  • Dodano obsługę programu FRAPS
  • Dodano rozdzielczość 960 x 540 pikseli zapewniając zgodność z Apple TV
  • Wyłączanie technologii SLI nie jest już wymagane, a jedynie zalecane
  • Ulepszono synchronizację dźwięku z obrazem
  • Integracja z interfejsem systemu operacyjnego została usprawniona
  • System obliczający szacowane rozmiary plików został usprawniony
  • Regulatory kompresji dźwięku i obrazu są teraz bardziej dokładne
  • Ogólna stabilność programu została zwiększona
Program Badaboom 1.1 można pobrać ze strony internetowej www.badaboomit.com.