Tagi
Publikacji na stronę
1
Marcin Karbowniczek | 17.01.2011 | 1423450 odsłon | 128 komentarzy
Większość nowoczesnych telewizorów, które teraz dostępne są w sklepach umożliwia odtwarzanie multimediów zapisanych w różnych formatach na nośnikach USB, czy nawet w sieci. Niestety, nie każdego stać na taki sprzęt, a nawet jeśli tak, to nie każdy model obsługuje wszystkie popularne formaty plików. Dlatego warto zastanowić się, czy nie kupić samodzielnego, stacjonarnego odtwarzacza multimediów Full HD. Jednak ważne jest, by na poszukiwania poświęcić odpowiednio dużo czasu, bo z mnóstwa produktów tego typu, jakie ostatnio pojawiły się na rynku, tylko niektóre faktycznie dobrze spełniają swoją rolę. więcej »
Piotr Gontarczyk | 27.08.2009 | 8438 odsłon | 6 komentarzy
Asmax prezentuje jedno z najmniejszych rozwiązań w technologii NAS – Asmax NAS-Print serwer. To niewielkie urządzenie sieciowe łączy w sobie funkcję serwera plików SAMBA oraz FTP, serwera wydruku, a także posiada wbudowanego klienta BitTorrent.

Nowe urządzenie ma spełnić wymagania użytkownika, który potrzebuje wielofunkcyjnego rozwiązania typu NAS. Podłączając do nowego Asmaxa NAS-Print serwer dysk lub pamięć zewnętrzną USB, można stworzyć osobisty serwer plików w ramach sieci lokalnej LAN (serwer SAMBA). Z kolei za pomocą serwera FTP, posiadane zasoby można udostępnić także szerszej grupie odbiorców – za pośrednictwem sieci Internet.

Asmax NAS-Print serwer to również serwer wydruku. Dzięki temu - w ramach sieci lokalnej - wszyscy użytkownicy mogą swobodnie korzystać z zasobów drukarki sieciowej. Z kolei dla fanów połączeń peer-2-peer, nowy Asmax oferuje możliwość swobodnego i nieograniczonego dostępu do różnorodnych plików. Wbudowany klient BitTorrent pozwala na ściąganie plików, bez konieczności pozostawiania włączonego komputera np. na noc, natomiast interesująca muzyka i gry są dostępne za pomocą XBOX360 Media Serwer oraz Apple i-Tunes Music Serwer.

Asmax NAS-Print serwer ma łącze USB 2.0 do podłączenia pamięci USB lub dysku twardego, a także gniazdo RJ45, które służy do połączenia urządzenia kablem ethernetowym z routerem lub switchem. Jego wymiary to 70 x 32 x 24 mm, a waga wnosi jedynie 130 g. Jest zgodny z oprogramowaniem Windows 2000/XP/Vista, a także Mac 10.5.4 i nowszymi.

Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 189 zł. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

więcej »
Tagi: asmax, ftp, nas, serwer, sieć
Piotr Gontarczyk | 30.06.2009 | 4032 odsłony | 1 komentarz
Firma Asmax wprowadza do oferty nowe akcesoria USB - huby, czytniki kart pamięci, adaptery bluetooth i zewnętrzne obudowy na dyski.

Dzięki aktywnemu hubowi USB 2.0 (w wersji 4 i 7-portowej) będzie można połączyć kilka urządzeń sieciowych i przekazywać pomiędzy nimi dane z prędkością 480 Mbps. Hub w wersji 7-portowej ma oferować stabilną pracę dzięki dodatkowemu zasilaniu.

Czytnik kart pamięci pozwoli na przeniesienie z dużą szybkością (dzięki nowemu kontrolerowi) danych z różnych rodzajów pamięci, począwszy od kart typu CF I/ II/ III, SD 2.0 (HS-SD), XD na MicroSDHC skończywszy

Miniaturowych rozmiarów NANO bluetooth adapter USB wyposaży komputer w możliwość komunikacji 3 Mb/s z maksymalnie 7 urządzeniami jednocześnie. Z kolei obudowa USB SATA na dysk 2,5", oprócz stylowej ochrony (w białym lub czarnym kolorze), ma oferować funkcję One-Touch BACKUP, szybką i łatwą archiwizację danych na dysku za pomocą jednego przycisku.

Ceny netto nowych produktów:

  • 7-portowy Aktywny HUB USB 2.0: 65 złotych
  • Czytnik kart pamięci: 35 złotych
  • 4-portowy HUB USB 2.0: 29 złotych
  • NANO Bluetooth Adapter USB: 39 złotych
  • Obudowa na dysk USB SATA 2,5": 49 złotych

Specyfikacje produktów podajemy w dalszej części publikacji.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 24.03.2009 | 5047 odsłon | 1 komentarz

Asmax wprowadza na rynek wielofunkcyjny router w standardzie sieciowej komunikacji ADSL2+, o nazwie AR 1004g Neosurfer Wireless. Nowy router Asmaxa podzieli szerokopasmowe łącze telefoniczne na kilka komputerów i udostępni w ramach domowej sieci LAN pliki i aplikacje.

Router dostosowany jest do obsługi sygnału telewizyjnego IPTV (m.in. telewizja przez Internet) w rozdzielczości High Definition. Będzie to możliwe dzięki wydajnemu chipsetowi marki Broadcom, który stanowi centralny punkt urządzenia i odpowiada za szybki przepływ informacji pomiędzy jego poszczególnymi podzespołami.

Urządzenie łączy w sobie funkcje modemu ADSL, routera ADSL, 4-portowego przełącznika Ethernet i punktu dostępowego sieci bezprzewodowej. Dzięki funkcji translacji adresów sieciowych NAT (Network Address Translation), umożliwia korzystanie wielu użytkownikom z jednego adresu publicznego. Konfiguracja oraz zarządzanie routerem odbywa się poprzez przeglądarkę WWW lub zdalnie poprzez interfejs WAN.

Asmax AR 1004g Neosurfer Wireless pracuje w nowym standardzie sieciowej komunikacji ADSL2+, który realizuje połączenia z Internetem z maksymalną prędkością 24Mb/ do komputera (download) oraz 1Mbps w kierunku do Internetu (upload). Komunikacja odbywa się poprzez zwykły kabel telefoniczny zakończony wtykiem RJ-11, który jest podłączony do portu WAN. Urządzenie pozwala na bezprzewodowy dostęp do Internetu i sieci LAN z prędkością do 54Mbps w standardzie 802.11g.

Neosurfer wyróżnia się zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa. Urządzenie filtruje pakiety i przekierowania portów, co pomaga chronić sieci użytkowników, także bezprzewodowe. Router wspiera protokoły bezpieczeństwa używane dla zabezpieczenia sieci WiFi, takie jak szyfrowanie WEP 64/128 bitowym kluczem, 802.1x, WPA i WPA2.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
To chyba nie będzie zabójca Fortnite. 29
Akcja wsparcia w związku z pożarem katedry Notre-Dame de Paris. 25
To już definitywny koniec tego oprogramowania. 22
Lepsza, ale niestety też droższa niż poprzedniczka. 9
Edycja specjalna. AMD zamierza hucznie obchodzić swoje 50. 15
Dla wielu osób wyniki badań mogą być zaskakujące.  22
Od zapowiedzi do sklepowej dostępności minie kilka tygodni. 18
Spodziewajcie się wzrostu wydajności. 19
Facebook
Ostatnio komentowane