Tagi
Publikacji na stronę
1
Piotr Gontarczyk | 23.01.2013 | 12049 odsłon | 12 komentarzy

Firma VIA Technologies poinformowała o tym, że do swojej oferty produktowej dorzuciła drugą generację jej komputera opartego na systemie operacyjnym Google Android, a więc serii APC (Android PC). Warto przypomnieć, że pierwsza generacja została wyceniona na 49 dolarów.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 13.06.2012 | 9329 odsłon | 21 komentarzy

Od wyników przedsprzedaży firma VIA uzależniała ewentualne wprowadzenie na rynek detaliczny komputera APC. Wygląda na to, że ten "mikrus" teraz zwyczajnie musi pojawić się w sklepach, bo przedsprzedaż błyskawicznie okazała się mieć zainteresowanie znacznie większe niż spodziewał się producent.

więcej »
Eryk Napierała | 22.05.2012 | 17941 odsłon | 25 komentarzy

Okazuje się, że Raspberry Pi, to nie jedyna propozycja dla osób szukających bardzo taniego komputera, którego można używać do podstawowych zadań, na przykład przeglądania internetu. Malutki komputerek kosztujący 50 dolarów ma zamiar wprowadzić do sprzedaży VIA. Za tę stosunkowo wysoką cenę firma oferuje kompletnego PC-ta, który ma wszystko co potrzebne do uruchomienia systemu i jest gotowy do działania od razu po wyjęciu z pudełka.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 04.08.2009 | 10005 odsłon | 20 komentarzy

Gwałtowne burze i towarzyszące im uderzenia piorunów po raz kolejny dały znać o sobie tego lata, powodując szkody w wielu domach. I jak wynika z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMiGW) to jeszcze nie koniec sezonu burzowego, który może potrwać nawet do września.

O ile bowiem średnia liczba burzowych dni w roku waha się w Polsce od 20 do 25, w zależności od regionu, to zdecydowana większość z nich, bo aż 95%, przypada właśnie na miesiące letnie. Oprócz częstotliwości występowania, letnie burze wyróżnia także największa intensywność opadów oraz wyładowań atmosferycznych.

- Burze są elektrycznym zjawiskiem atmosferycznym, ściśle związanym z wystąpieniem chmur cumulonimbus. W naszej strefie klimatycznej burze występują od zawsze. Wyładowania atmosferyczne związane z burzą to w 60% wyładowania miedzy chmurami. Pozostałe 40% wyładowań ma kierunek chmura - ziemia. W rejonie Polski zjawisko burzowe statystycznie występuje w okresie od maja do sierpnia i jest związane z ciepłą porą roku, ale bywa, szczególnie w ostatnich latach, że spotykamy je również w miesiącach zimowych. Ma to związek z dużą różnicą temperatur mas powietrza ustępujących i napływających – mówi profesor Halina Lorenc, klimatolog z IMiGW. - Zjawisko wyładowań elektrycznych jest bardzo niebezpieczne i może powodować zagrożenie dla zdrowia i życia, może być też przyczyną zniszczeń gospodarstw domowych. Jest ono o tyle groźne, że powierzchnia Ziemi naszpikowana jest urządzeniami elektrycznymi, które niekoniecznie posiadają stosowne zabezpieczenia i atesty. Uderzenia piorunów powodują więc liczne uszkodzenia i awarie.

Dlatego tym bardziej dziwi fakt, że wiele gospodarstw domowych nadal nie posiada odpowiednich zabezpieczeń przed skutkami uderzeń piorunów. I nie chodzi tu tylko o tak oczywistą zdawałoby się rzecz jak ochrona odgromowa w postaci piorunochronów, której notabene wiele domów jednorodzinnych nadal nie posiada. - Piorunochron chroni budynek podczas bezpośredniego trafienia piorunem – odprowadza energię błyskawicy wprost do gruntu.

więcej »
Piotr Bulski | 06.12.2007 | 2462 odsłony | 1 komentarz

Najnowszy system UPS (Uninterruptible Power Supply) firmy APC dołącza do grona produktów z dopiskiem "zielony". Urządzenie potrafi nie tylko zadbać o środowisko, ale i zaoszczędzić dla posiadacza gadżetu pieniądze.

Zadaniem sprzętu, który zwykle ratuje na kilka chwil posiadaczy elektroniki gdy w gniazdku zabraknie energii jest... mniejsze jej zużywanie. Back-UPS ES 750 pozwala odcinać zasilanie od własnych gniazd, w których znajdują się wtyczki przykładowo wyłączonych komputerów, drukarek itp. Dla wzmocnienia ekologicznego wyrazu, obudowa systemu UPS powstała z materiałów powtórnie przetworzonych.

W sumie, w ES 750 zainstalowano 10 gniazd. Połowa z nich jest chroniona przez system UPS, podczas gdy druga połowa to zwykłe gniazda. Maksymalny czas podtrzymania dla podpiętych urządzeń sięga 70 minut. Jednak użytkownicy nowinki będą musieli przyzwyczaić się raczej do nieco mniejszych wartości, zależnych od rodzaju podłączanego sprzętu.

Firma chwali się, że dzięki technologiom odcinania zasilania w nieużywanych portach sprzęt może zaoszczędzić dla właściciela około 40 dolarów rocznie. Ponieważ sam kosztuje 100 dolarów, już po niecałych trzech latach urządzenie ma szansę się zwrócić. UPS ma trafić do sklepów w Stanach Zjednoczonych w styczniu. Jego zapowiedź można znaleźć tutaj.

więcej »
Tagi: apc, ups
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Nowy flagowiec z rodziny Mi może pozamiatać konkurencję. 12
Czyżby jednak nie było tak dobrze, jak myśleliśmy? 66
Po co dziś kupować wersję pudełkową jakiejś gry? Powody mogą być dwa. 80
Zieloni tłumaczą najważniejsze zagadnienia. 31
Bioware nie wyciągnęło wniosków po Andromedzie. 58
Konsola Microsoftu na szarym końcu. 31
Codemasters znowu dało radę. 20
Facebook
Ostatnio komentowane