tagi

Allwinner i RockChip połączą siły?

Piotr Gontarczyk 27.07.2015 4

Alwinner Technology to firma znana przede wszystkim z bardzo tanich układów SoC (System-on-a-Chip) przeznaczonych dla najtańszych smartfonów i tabletów. Istnieje możliwość, że Allwinner stanie się dużym podmiotem na tym rynku, a to za sprawą potencjalnego połączenia się z firmą RockChip Electronics. Może do tego dojść dzięki pieniądzom od chińskiego rządu.

Qualcomm będzie współpracował z firmami Microsoft i Allwinner w celu zwiększenia udziału w rynku najtańszych urządzeń mobilnych

Adrian Kotowski 22.07.2015 7

Serwis DigiTimes donosi, że Qualcomm zamierza ściślej współpracować z Microsoftem, czego efektem ma być linia bardzo tanich smartfonów z Windows Mobile 10. Przedsiębiorstwo chce też wejść w kooperację z firma Allwinner Technology, by przygotować nowe rozwiązania 3G/4G dla tanich tabletów.

Allwinner, MediaTek i Samsung mają nowe procesory ARM. Wśród nich jeden z potężnym GPU

Piotr Gontarczyk 27.02.2014 21

Mobile World Congress to nie tylko okazja do zaprezentowania najnowszych smartfonów, telefonów komórkowych czy tabletów, ale także możliwość pokazania lub przynajmniej zapowiedzenia nowych podzespołów, które w produktach tych miałyby być wykorzystywane. Wiemy już dlaczego Samsung, w trakcie prezentacji smartfona Galaxy S5, nie mówił nic o zastosowanym w nim układzie SoC, którym jest Exynos Octa 5422. Model ten jest rozwinięciem układu Exynos Octa 5420, który stosowany jest m.in. w Galaxy Note 3. Dlaczego taka cisza? Odpowiedź jest banalna. Produkt ten oficjalnie nie jest jeszcze w ofercie. Warto zwrócić też uwagę na to, że Samsung przygotowuje sześciordzeniowy układ Exynos Hexa 5260. Inni producenci jednak nie śpią. MediaTek zapowiada prawdziwie sześciordzeniowy układ MT6591, podczas gdy firma Allwinner szykuje się do wprowadzenia na rynek swojego najnowszego cacka - UltraOcta A80. Każdy ma swój przepis na sukces, ale jeden z tych graczy w dłoni trzyma naprawdę mocną partię kart.