Tagi
Publikacji na stronę
1
Adrian Kotowski | 15.04.2015 | 8884 odsłony | 16 komentarzy

Nokia przejmuje Alcatel-Lucent. Obie firmy zawarły porozumienie na mocy której powstanie jedno przedsiębiorstwo o nazwie Nokia Corporation z siedzibą w Finlandii. Transakcja ma zostać zamknięta w pierwszej połowie 2016 roku, po uzyskaniu zgody akcjonariuszy Nokii, ukończeniu odpowiednich konsultacji rady zakładowej oraz otrzymaniu zezwoleń prawnych. 

więcej »
Adrian Kotowski | 19.12.2014 | 25663 odsłony | 14 komentarzy

Nokia i Alcatel-Lucent mają kolejny raz prowadzić rozmowy na temat ewentualnego połączenia obu przedsiębiorstw. Jeśli nastąpiłaby fuzja i powstała jedna firma, byłaby ona jedną z największych w branży telekomunikacyjnej. Dodatkowo, dysponowałaby gigantycznym pakietem patentów, z czym musieliby się liczyć obecni konkurenci obu spółek. 

więcej »
Adrian Kotowski | 09.05.2014 | 8063 odsłony | 18 komentarzy

W czasach, gdy 4G zaczyna wchodzić do Polski i testowane jest przez kilku naszych największych operatorów, w Japonii już zabrano się poważnie za przygotowanie sieci 5G. Testy tej technologii właśnie rozpoczęły się w Japonii.

więcej »
Piotr Gontarczyk | 14.09.2008 | 5558 odsłon | 28 komentarzy

Z zabezpieczeniami DRM miało być cudownie, wszystko dla klienta, wszystko dla przyjemności - jak wyszło, wiadomo. Teraz wytwórnie filmowe, muzyczne oraz producenci sprzętu multimedialnego przygotowują dla nas, klientów, kolejny produkt mający zapewnić nam komfort korzystania z multimediów. Nowemu projektowi nadano nawet miło brzmiącą nazwę "Open Market" (z ang. otwarty rynek).

Digital Entertainment Content Ecosystem (DECE) to konsorcjum takich firm jak: Alcatel-Lucent, Best Buy, Cisco Systems, Comcast, Fox Entertainment Group, Hewlett-Packard, Intel, Lions Gate Entertainment, Microsoft, General Electric - NBC Universal, Viacom - Paramount Pictures, Philips, Sony, Toshiba, VeriSign, i Time Warner - Warner Bros Entertainment.

Co ciekawe zapowiedzi dotyczące następcy DRM-u są raczej nieoczekiwane. Nowy DRM ma sprawić, że sprzęt multimedialny ma jak najlepiej współpracować z usługami sieciowymi. Ma to zapewnić użytkownikowi dostęp do zakupionej treści multimedialnej z każdego miejsca na świecie.

Jakby tego było mało, użytkownik będzie mógł (a raczej musiał) nabyć prawo do wykonania kopii na sprzęcie. We własnym domu użytkownik będzie mógł przenieść utwór z jednego urządzenia na drugie pod warunkiem, że ma takie uprawnienia oraz sprzęt zgodny z nowym standardem.

Konsorcjum pracuje także nad modelem przechowywania praw do multimediów. Te mają być przechowywane na serwerach kontrolowanych przez sprzedawców. Użytkownik ma mieć możliwość przechowywania na nich także zakupionych plików.

Jednak aby móc w ogóle obejrzeć jakikolwiek film lub odtworzyć jakąkolwiek muzykę nasz telewizor, odtwarzacz DVD, Blu-ray albo przenośny MP3, a nawet komputer będzie musiał być po zakupie zarejestrowany u niezależnego "operatora praw użytkownika".

więcej »
Michał Tomaszkiewicz | 01.07.2008 | 921 odsłon | Brak komentarzy
Działając na rzecz przyspieszenia upowszechnienia technologii i produktów WiMAX, firmy Alcatel-Lucent, Cisco, Clearwire, Intel Corporation, Samsung Electronics i Sprint poinformowały o utworzeniu porozumienia Open Patent Alliance (OPA).

OPA będzie promować konkurencyjny model oparty na otwartych prawach do własności intelektualnej, stymulujący całą branżę WiMAX do innowacji poprzez globalne zwiększenie wyboru i obniżenie cen sprzętu i kosztów usług związanych z technologią WiMAX oraz wykorzystującymi ją urządzeniami i aplikacjami.

WiMAX to oparta na protokole IP technologia bezprzewodowa czwartej generacji, zapewniająca przy niskich kosztach wielomegabitową szybkość transmisji – przepustowość wymaganą przez bogate treści wideo i wymagające aplikacje ery mobilnego Internetu. Technologia oparta jest na standardzie IEEE 802.16e.

Dla realizacji swoich celów, OPA utworzy pulę patentów WiMAX, by ułatwić uczestnikom dostęp do licencji patentowych i ich nabycie od właścicieli po przewidywalnych kosztach.

Pula patentów zgromadzi najważniejsze prawa patentowe, niezbędne do wdrażania standardu WiMAX, zdefiniowanego przez WiMAX Forum i normę IEEE 802.16e. Aby zagwarantować zróżnicowanie produktów i ich zgodność interoperacyjną przy przewidywalnych kosztach, planowane podejście koncentrować się będzie na bardziej konkurencyjnej strukturze opłat licencyjnych, naliczanych jedynie za mechanizmy konieczne do opracowania produktów WiMAX. Pula patentów uwzględniać będzie rozmaite możliwości rozliczeń licencyjnych, w tym wymianę licencji między poszczególnymi uczestnikami. więcej »
Michał Tomaszkiewicz | 06.04.2008 | 859 odsłon | Brak komentarzy
Orzeczeniem sądu z San Diego Microsoft ma wypłacić konsorcjum Alcatel-Lucent 367,4 mln dolarów.

To jedno z największych odszkodowań za złamanie patentu, jakie zostało zasądzone. Microsoft mógł jednak zapłacić zdecydowanie więcej, jako że Alcatel-Lucent domagał się 1,75 mld USD zadośćuczynienia.

Sąd nie przychylił się do opinii pozywającego, że Microsoft narusza patenty Alcatel-Lucent związane z kodowaniem video. Nieautoryzowanego użycia zastrzeżonych rozwiązań dopatrzono się za to w dwóch innych przypadkach, dotyczących interfejsu użytkownika.

Microsoft zapowiedział już apelację. więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Rusza kolejna edycja największego plebiscytu technologicznego w Polsce – Tech Awards 2018, który organizuje nasza redakcja wspólnie z Komputer Świat i Verdykt.pl. 49
Zestaw kultowych gier w nowej odsłonie. 4
Pierwsze takie chipy w pełni zgodne ze standardem JEDEC. 11
Smartfon może być dopiero początkiem. 7
Długie oczekiwanie ma zostać w końcu nagrodzone. 17
Wzrost będzie, ale w specyficznych zastosowaniach. 29
W sieci znajdziemy pierwsze szczegóły na temat chipu. 4
Odpowiednik GeForce’a RTX 2070 na rynek profesjonalny. 4
Wzrost będzie, ale w specyficznych zastosowaniach. 29
Spokojnie, firma i tak niedługo zaoferuje nowy rodzaj łączności. 12
Posiadacze GeForce’ów RTX w końcu się doczekali. 40
Długie oczekiwanie ma zostać w końcu nagrodzone. 17
Odpowiednik GeForce’a RTX 2070 na rynek profesjonalny. 4
Jasna deklaracja Phila Spencera. 19
Odświeżony projekt i funkcje dla wymagających. 7
Agent 47 cały czas może pochwalić się dobrą formą. 13
Facebook
Ostatnio komentowane