Tagi
Publikacji na stronę
1
Łukasz Marek | 22.10.2015 | 138734 odsłony | 67 komentarzy

Samsung SSD 950 Pro 256 GB NVMe do złącza M.2 to świetny przykład na to, że rynek potrzebuje ekstremalnie szybkich nośników danych. Trzeba pamiętać, że nawet najtańsze SSD i tak są już kilkukrotnie szybsze od talerzowych dysków twardych, a producenci wciąż starają się zwiększać ich wydajność: wprowadzają coraz to nowsze i szybsze typy pamięci oraz kontrolery i wykorzystują nowoczesne metody przesyłania danych. Jednym z nich jest Samsung, który niecały miesiąc temu przedstawił model SSD 950 Pro, podłączany do portu M.2 i zapisujący dane w kościach V-NAND tej samej firmy. Oto jego test.

więcej »
Łukasz Marek | 20.08.2015 | 627816 odsłon | 272 komentarze

GeForce GTX 950 to najnowsza karta graficzna Nvidii, mająca wypełnić lukę w jej ofercie w segmencie 500–800 zł. Dziewięćsetpięćdziesiątka to reprezentant kart dla niezbyt wymagających graczy, którzy nie muszą włączać najwyższych ustawień jakości obrazu i bawią się w rozdzielczości nie większej niż Full HD. Jak nowość sprawuje się w najnowszych grach? Oto test modelu Nvidia GeForce GTX 950.

więcej »
Mateusz Brzostek | 19.06.2009 | 141425 odsłon | 79 komentarzy
Ponad pół roku po premierze Core i7 Intel odświeża nieco swoją linię najszybszych procesorów desktopowych. Niepoganiany przez konkurencję podniósł lekko taktowania i usprawnił proces produkcyjny. Przekonajmy się, jak to zmienia krajobraz rynku procesorów z najwyższej półki. więcej »
Tagi: 920, 950, 975, c0, c1, core i7, d0, i7, nehalem
Paweł Pilarczyk | 29.05.2009 | 5484 odsłony | 29 komentarzy
Jak wiecie, CoreClub to portal tworzony w pełni przez naszych czytelników. Jedenastu z nich dostało w kwietniu do testów komputery stacjonarne i notebooki, o których od przeszło miesiąca możecie poczytać w dziale Blogi na CoreClubie. Jak jednak zapowiadaliśmy, pierwsza partia sprzętu wypożyczonego CoreClubowiczom w kwietniu to dopiero początek zabawy! Wspólnie z firmą Intel przygotowaliśmy tym razem aż 12 zestawów, które pojadą do 12 wybranych osób. Odmiennie niż wcześniej, tym razem zamiast kompletnych komputerów, 6 zestawów składać się będzie tylko z procesora, płyty głównej, pamięci RAM i schładzacza. Pozostałe komponenty każdy z testerów będzie musiał uzupełnić o własny sprzęt. Mamy nadzieję, że nie sprawi to wybrańcom problemów :-)

Co więcej, tym razem wśród sprzętu przeznaczonego na testy znalazły się prawdziwe perełki: procesory Intel Core i7-975 Extreme Edition 3,33 GHz, Intel Core i7-950 3,06 GHz czy notebooki Acera z najnowszymi procesorami Intela z serii Ultra Low Voltage. Sprzęt ten CoreClubowicze dostaną w swoje ręce zaraz po jego światowej premierze (dotyczy procesorów, które oficjalnie jeszcze nie miały swojego rynkowego debiutu!). Oznacza to, że wybrane osoby testować będą najnowsze Core i7 jako jedni z pierwszych na świecie, mniej więcej równocześnie z zawodowymi recenzentami sprzętu komputerowego, piszącymi dla popularnych portali o komputerach!

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
To może być bardzo drogie "ups!". 67
Chip znajdzie zastosowanie w smartfonach z segmentu mid-range. 1
Zła wiadomość dla fanów Lary Croft. 1
Kolejna gra do biblioteki. Humble Store rozdaje graczom pecetowym kolejną darmową grę. 6
W trzecim odcinku podcastu PCLab.pl rozmawiamy o nieodpowiedzialności obliczeniowej. 6
To najdroższy smartfon w portfolio południowokoreańskiego producenta. 6
Nasze procesory są "epyckie." Na targach Cloudfest odbywają się prezentacje, zapowiedzi oraz konferencje prasowe związane z całą branżą usług chmurowych, w tym także sprzętu. 36
To może być bardzo drogie "ups!". 67
Amerykanie i Rosjanie największymi piratami. 33
Trochę taniej niż u konkurencji, ale wciąż trudno mówić o atrakcyjnych cenach. 16
Kolejna gra do biblioteki. Humble Store rozdaje graczom pecetowym kolejną darmową grę. 6
Połączenie retro i nowoczesności. 15
Firma ma już kilka modeli więcej. 5
Wybór nowej obudowy komputerowej to niełatwe zadanie. Na rynku jest całkiem sporo producentów. 2
Ceny obniżone o nawet 75%. 17
Nie powinno być problemów z odpaleniem tytułu. 3
Facebook
Ostatnio komentowane