Tagi
Publikacji na stronę
1
Redakcja PCLab.pl | 30.12.2009 | 164039 odsłon | 68 komentarzy
Pod koniec każdego roku zwykle przychodzi czas podsumowań. Dziś przedstawiamy Wam zbiór kilku felietonów naszych najważniejszych autorów, którzy poruszają w nich to, co ich zdaniem zasługuje na szczególną uwagę przy podsumowaniu mijającego, 2009 roku. Przeczytacie m.in. o wyświetlaczach OLED, (nie)dokonaniach NVIDI-i, fenomenie bety Windows 7, manifeście partii wolności internetu, przystępnych cenowo supermobilnych notebookach (nie netbookach!), turniejach F1OC i funkcji turbo w procesorach Intela. Zapraszamy! więcej »
Paweł Pilarczyk | 28.04.2008 | 190584 odsłony | 250 komentarzy
Dziś debiutuje nowa wersja najbardziej znanego benchmarku na świecie – 3DMark. W porównaniu do poprzednich edycji zrezygnowano z oznaczenia roku w nazwie programu (poprzednie wydania narzędzia nazywały się 3DMark06, 3DMark05, 3DMark03 i tak dalej). Nowy 3DMark otrzymał po prostu słowo „Vantage” w nazwie. Jednak pojawiło się ono już wcześniej, w nazwie benchmarku PCMark. 3DMark Vantage, jak to zwykle bywa w przypadku serii 3DMark, wykorzystuje wszystkie najnowsze technologie, a jego celem jest wskazanie, jak nasz sprzęt będzie sobie radził w najnowszych grach. więcej »
Piotr Bulski | 25.01.2008 | 5073 odsłony | 39 komentarzy
Firma Futuremark, producent znanych benchmarków analizujących wydajność komputerów PC, zdecydowała się zaproponować nowy serwis dający użytkownikom dostęp do danych porównujących ceny i wydajność kart graficznych oraz procesorów. Serwis "Price and Performance Information Page" może okazać się niezłym pomocnikiem podczas podejmowania decyzji o zakupie nowego procesora lub wzmocnieniu podsystemu graficznego. Strona przelicza na dolary wydajność, którą udaje się uzyskać dzięki nowym produktom.

Tym co sprawiać ma, że serwis jest unikalny ma być baza wyników, które każdego dnia zbiera Futuremark. Firma przyznaje się do otrzymywania codziennie około 20 tys. wyników benchmarków z programu 3DMark06. Dane te są porównywane z cenami z serwisu CNET Shopper dla obliczenia relatywnej wydajności produktów. W sumie jest to ponad 120 procesorów oraz kart graficznych.

Zainteresowani mogą znaleźć stronę tutaj.

więcej »
Publikacji na stronę
1
Aktualności
Facebook
Ostatnio komentowane