tagi

Znane są już wymiary i taktowanie procesorów Bulldozer

Eryk Napierała 24.11.2010 34

Procesory Zacate i Ontario wykorzystujące architekturę Bobcat na rynku pojawią się lada dzień, więc wiadomo już o nich niemal wszystko. Informacjami o Llano trudno kogokolwiek zaskoczyć, skoro mają być to obecne Phenomy w nowej, graficznej skórce. Wśród nadchodzących procesorów AMD najwięcej tajemnic skrywają jak na razie układy nazywane wewnętrznie Orochi, czyli procesory Zambezi i Interlagos stworzone w oparciu o modułową architekturę Bulldozer. Jednak także na wyjawinie ich sekretów w końcu przychodzi pora.

32 nm od AMD wcześniej niż planowano

Piotr Gontarczyk 09.03.2009 35

W wywiadzie dla InformationWeek szef firmy AMD, Dirk Meyer, zapowiedział przyspieszenie wprowadzenia na rynek procesorów produkowanych w wymiarze technologicznym 32 nm.

Dotychczas w planach firma miała uruchomienie sprzedaży tych układów w 2011 roku. Według szefa AMD pojawią się one jeszcze w przyszłym roku. Oznacza to, że dystans dzielący AMD od Intela zmniejszy się.

"Niebieski" konkurent AMD masową produkcję procesorów Westmere (32 nm) zamierza osiągnąć w czwartym kwartale bieżącego roku.

Kodowo zwane Orochi (6 do 8 rdzeni), Liano (4 rdzenie) i dwurdzeniowe Ontario pojawią się więc wcześniej.