tagi

Jednego dnia Intel rzuci na rynek aż 17 procesorów

Piotr Gontarczyk 20.12.2009 38
"Niebieski Mikołaj" przyjdzie po Nowym Roku. Według serwisu CNET, firma Intel 7 stycznia przyszłego roku, a więc już niebawem, wprowadzi na rynek nie kilka, a aż 17 nowych modeli procesorów. To ponoć nie wszystko, co "niebiescy" zaplanowali na pierwszy kwartał, ale główne uderzenie nastąpi właśnie tego dnia.

Wśród nowości znajdziemy procesory produkowane w wymiarze technologicznym 32 nm, dzięki któremu możliwe jest zwiększenie wydajności, przy zachowaniu niskiego poboru energii. Intel zamierza też mocno promować nową trójkę serii procesorów. Niedrogie procesory, mieszczące się w ramach marketingowego hasła "Smart performance" to Core i3.

Na średni segment rynku ("Smart performance with Turbo Boost Technology" kierowane są oczywiście układy Core i5, a dla najbardziej wymagających odbiorców Intel skieruje nowe układy Core i7 ("The ultimate in smart performance").

Seria Core i3 to procesory dla podstawki LGA 1156, składające się z dwóch oddzielnych rdzeni, a więc 32-nanometrowego CPU i 45-nanometrowego iGPU. Tylko niektóre procesory będą miały procesory grafiki, zdolne odtwarzać (wspomagając sprzętowo) wideo z płyt Blu-ray.

Lista 17 modeli, które zobaczymy 7 stycznia nie jest znana, ale z pewnością dzień ten będzie gorący dla całego rynku. Wraz z nowymi procesorami ruszy bowiem sprzedaż płyt głównych z nowymi chipsetami, Intel H55 i H57.