tagi

Micron: masowa produkcja GDDR5X latem

Piotr Gontarczyk 11.02.2016 19

Firma Micron przedstawiła oficjalnie nowe informacje o postępach we wdrażaniu produkcji nowych układów pamięci DRAM typu GDDR5X, których specyfikację w ubiegłym miesiącu opublikowała organizacja JEDEC. Nowy standard pamięci dla kart graficznych ma zapewniać dwukrotnie większą przepustowość, w porównaniu do obecnie stosowanych układów GDDR5, przy okazji nie tylko nie zwiększając poboru energii elektrycznej, ale wręcz ją go zmniejszając. W sektorze kart graficznych standard GDDR5X będzie tylko pośrednio konkurować z układami typu HBM (High-Bandwith Memory). Układy GDDR5X będą zauważalnie tańsze, podczas gdy HBM pozwala na tworzenie mniej skomplikowanych konstrukcji laminatów, a tym samym mniejszych kart graficznych.

Micron rozpoczął dostawy pamięci GDDR5 wyprodukowanych w procesie 20 nm

Adrian Kotowski 29.06.2015 13

Firma Micron poinformowała podczas spotkania z akcjonariuszami, że właśnie rozpoczęła dostawy pierwszych kości pamięci GDDR5 wyprodukowanych w procesie technologicznym 20 nm. Nie podano dokładnej specyfikacji chipów, ale chodzi najprawdopodobniej o 8-gigabitowe moduły, które zaprezentowano na początku tego roku.

Micron rozpoczął testową produkcję chipów DRAM w procesie niższym niż 20 nm

Adrian Kotowski 03.04.2015 14

Firma Micron oficjalnie poinformowała, że rozpoczęła testową produkcję chipów DRAM w procesie technologicznym niższym niż 20 nm. Nie ujawniono konkretnie, o jaką wielkość chodzi. Wiemy też technologia jest nadal w fazie rozwoju, ale badania posuwają się naprzód zgodnie z oczekiwaniami władz przedsiębiorstwa. Informację przekazał na konferencji z inwestorami CEO Micron, Marc Ducan.

SK Hynix: produkcja pamięci w procesie 20 nm rozpocznie się w drugiej połowie roku

Adrian Kotowski 23.03.2015 3

SK Hynix poinformował, że masowa produkcja pamięci DRAM w procesie 20 nm rozpocznie się w drugiej połowie tego roku. To trzecia firma na rynku, która jest w stanie korzystać z takiej technologii. Wcześniej podobne rozwiązanie wprowadziły Samsung i Micron. Nowy proces technologiczny ma oczywiście wpłynąć na niższy koszt produkcji kości, co w założeniu ma przełożyć się na wyższą marżę producenta. 

Ruszyła masowa produkcja 20-nanometrowych pamięci NAND

Robert Graczyk 07.12.2011 9

IM Flash Technologies, znane jako IMFT i będące tworem powołanym przez firmy Intel oraz Micron nie próżnuje. Producenci ogłosili bowiem, że rozpoczynają masową produkcję 20-nanometrowych pamięci NAND i choć na razie będą to układy 64 Gb (8 GB), to jest to pierwszy krok w kierunku układów 128-gigabitowych (16 GB).