tagi

Intel Xeon E5-2698 V4 - test 20-rdzeniowego CPU

Piotr Gontarczyk 08.12.2015 28

Procesory Intel Broadwell-EP mają zacząć pojawiać się w pierwszej połowie przyszłego roku, ale informacje o niektórych modelach już pojawiały się w sieci. W chińskim serwisie handlowym Taobao już pojawił się jeden model procesora Intel Xeon Broadwell-EP, opisany jako próbka kwalifikacyjna, którą można kupić za 15,5 tysiąca juanów. Z jednej strony warto dwa razy zastanowić się przed ewentualnym zakupem tego typu produktu od nieznanego źródła, ale z drugiej to źródło przynajmniej udostępniło pierwsze testy procesora.

Intel nie porzucił procesorów Itanium

Adrian Kotowski 17.04.2015 7

Firma Intel nie zamierza rezygnować z tworzenia procesorów Itanium, choć zmieniła swoje plany związane z następcą modelu Poulson wydanego jeszcze w 2012 roku. Wiemy, że nowe chipy powstają, pomimo słabnącego zapotrzebowania na nie ze strony klientów biznesowych. Nowe procesory mają być kierowane do przedsiębiorstw, które już korzystają z procesorów Itanium, dzięki zgodności z wcześniej wydaną platformą.

Intel kończy produkcję Xeonów E7 pierwszej generacji. Nowe informacje o Xeonach E7 v3

Adrian Kotowski 12.02.2015 10

Firma Intel poinformowała kilka dni temu, że w ciągu kolejnych sześciu miesięcy całkowicie zaprzestanie produkcji procesorów Xeon E7 pierwszej generacji. Wysyłki zamówionych chipów nadal będą oczywiście trwać. Niebiescy przygotowują się teraz do premiery Xeonów E7 v3, które mają zadebiutować na rynku w drugim kwartale tego roku.