tagi
9

Transcend RDF8 USB 3.0 – krótki test multiczytnika kart SD

Łukasz Marek 20.02.2012
W urządzeniach, które nie mają wystarczająco dużo pamięci wewnętrznej, karty Flash to jedyne rozwiązanie. W małych obudowach można zmieścić naprawdę dużo danych, a im bardziej pojemna karta, tym rzadziej trzeba siadać przed komputerem, aby na przykład przenieść zdjęcia na dysk twardy. Są jednak zastosowania, w których nawet bardzo pojemny nośnik zapełnia się w kilka godzin, a długi czas oczekiwania na skopiowanie danych przez USB 2.0 staje się uciążliwy. Z pomocą przychodzą czytniki USB 3.0 firmy Transcend oraz szybkie karty. Ile czasu można zaoszczędzić i czy w ogóle opłaca się inwestować w takie rozwiązanie?
20

Mac Mini – mała srebrna skrzynka Apple – teraz z procesorami "Ivy Bridge" i USB 3.0

Eryk Napierała 24.10.2012

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, Apple produkuje obecnie nie tylko iPady i iPhone'y. W Cupertino cały czas powstają nowe komputery stacjonarne, szczególnie interesujące dla osób ceniących sobie kompaktowe rozmiary i wygląd PC-tów. Na wieczornej konferencji Apple zaprezentowało nowego Maka Mini, wyposażonego w procesor "Ivy Bridge", kilkanaście gigabajtów RAM-u i jeden lub dwa nośniki danych. Specyfikacja przy tej wielkości robi wrażenie. Ceny też.

20

Nowy Panasonic Toughbook – niezbyt zgrabny, ale wytrzymały hybrydowy ultrabook

Eryk Napierała 13.12.2012

Firma Panasonic poinformowała o rychłym wprowadzeniu na polski rynek nowego komputera przenośnego z serii Toughbook -- CF-AX2. Chociaż na pierwszy rzut oka nie przypomina nowoczesnego hybrydowego ultrabooka, nim właśnie jest -- ma otwierany o niemal 360 stopni ekran dotykowy, niskonapięciowy procesor Intela i waży niewiele ponad kilogram.

21

17-calowy laptop z procesorem Ivy Bridge już w przedsprzedaży

Eryk Napierała 02.03.2012

Chociaż nowa generacja procesorów Intela ma pojawić się dopiero pod koniec kwietnia, nadgorliwi sprzedawcy już zaczynają umieszczać oparte na niej notebooki w ofertach swoich sklepów. W taki właśnie sposób wyciekła informacja o nowym laptopie Series 7, którego szykuje Samsung.

3

Fujitsu szykuje na wrzesień stylowe połączenie tabletu i ultrabooka

Eryk Napierała 10.07.2012

Po wydaniu przez Microsoft finalnej wersji Windowsa 8 szykuje się prawdziwy wysyp urządzeń łączących funkcje tabletu i cienkiego notebooka. Niektóre będą mieć klawiaturę na stałe przytwierdzoną do ekranu dotykowego (na przykład Lenovo Yoga), a inne, podobnie jak Asus Transformer, klawiaturę w postaci stacji dokującej (takie konstrukcje zaprezentował już Samsung). Urządzenie szykowane przez Fujitsu będzie należeć do tej drugiej grupy.

5

Asus prezentuje dwa nettopy z Celeronami i Windows 8

Eryk Napierała 22.11.2012

Nowych "nettopowych" procesorów z rodziny Atom jak na razie nie widać nawet na najodleglejszym horyzoncie, więc by zachęcić klientów większą mocą, producenci tych małych komputerków radzą sobie w inny sposób – wykorzystują układy z rodziny Celeron. Zdaje się, że nettopy z tymi procesorami będą normą w przyszłym roku, bo już teraz pojawia się coraz więcej tego typu konstrukcji. Dwie takie maszyny zaprezentował Asus.