tagi
29

Karty pamięci mogące zawstydzić nawet SSD

Eryk Napierała 11.09.2010

Toshiba chwaliła się ostatnio ponoć najszybszymi na świecie kartami pamięci. Mogą osiągnąć one ponoć prędkość transferu na poziomie 80 i 95 MB/s odpowiednio dla zapisu i odczytu plików. A gdyby tak potroić te wartości? Będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu dodatkowych pinów.

37

64 GB microSD od SanDiska

Robert Graczyk 17.09.2011

Urządzenia mobilne coraz częściej wykorzystywane są w roli multimedialnych kombajnów, nagrywających i odtwarzających materiały wideo w wysokich rozdzielczościach czy też służących do zabawy z coraz bardziej zaawansowanymi grami. To natomiast oznacza, że wielu użytkowników wymaga od nich dużej ilości pamięci, zdolnej pomieścić wszystkie zgromadzone zasoby. I w tym miejscu do gry wchodzi SanDisk, który dołączył do swojej oferty kartę microSD, Mobile Ultra, o pojemności 64 GB.

17

Karty pamięci SD oraz microSD i mity na ich temat

Jan Domański 27.06.2019

Prawie każdy z nas miał do czynienia z kartami SD i microSD. Są w większości urządzeń mobilnych, a nawet w niektórych stacjonarnych. Od klasycznych telefonów komórkowych i smartfonów, poprzez tablety, kamerki sportowe, aparaty, mini-komputery, różnego typu odtwarzacze multimediów, rejestratory samochodowe itd. W temacie tego typu pamięci krąży wiele mitów. Część z nich ma pewne podłoże w faktach, ale nie każdy musi znać całość zagadnienia. Warto dowiedzieć się więcej, w końcu w zasadzie wszyscy chociaż czasem użytkujemy karty pamięci. Firma ADATA przygotowała omówienie tego tematu.