tagi

Nvidia pokazała platformę "Kayla". Architektura Kepler w smartfonie i tablecie

Piotr Gontarczyk 27.03.2013 14

Nvidia ujawniła pewne informacje o tym, jak będzie wyglądać następca procesora Tegra 4. Układ nowej generacji to konstrukcja o nazwie kodowej "Logan", który na rynku najpewniej pojawi się pod nazwą Tegra 5. Oczywiście w pierwszej kolejności należy spodziewać się wzrostu wydajności, w porównaniu do obecnej generacji.

ELSA Quadro NVS 450 - pasywnie chłodzona karta z dwoma procesorami

Piotr Gontarczyk 28.11.2008 9

W ofercie firmy pojawiła się profesjonalna karta graficzna, z czterami wyjściami obrazu. Nowy produkt, NVIDIA Quadro NVS 450, ma aż cztery wyjścia DisplayPort, i ani jednego DVI, czy D-Sub. 

Na karcie znajdują się dwa procesory grafiki, taktowane zegarem 480 MHz. Karty dysponują 16 jednostkami cieniowania, a także 512 MB lokalnej pamięci RAM typu GDDR3. Zegar taktujący pamięć RAM wynosi 1,4 GHz. GPU z podsystemem pamięci komunikują się przez magistrale danych, o szerokości 64 bitów.

Quadro NVS 450 firmy ELSA chłodzone są pasywnie (bez wentylatora), mają interfejs PCI Express 2.0 x16, pełną obsługę interfejsu programowania DirectX 10 i OpenGL 2.1, a także technologii NVIDIA CUDA.

W zestawach oprócz kart, sterowników i oprogramowania nabywcy otrzymają przelotki DisplayPort - DVI.