tagi

iPhone 7, iPhone 7 Plus, Watch Series 2 - nowości Apple

Piotr Gontarczyk 07.09.2016 98

Apple podnosi poprzeczkę. Firma Apple zaprezentowała nowe smartfony: iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus w trakcie tegorocznej konferencji Apple Special Event. Wśród nowości znalazła się również nowa generacja zegarka Apple Watch o nazwie Series 2. Po obejrzeniu prezentacji przedstawiamy jej najważniejsze i najciekawsze elementy.

Apple odpowiedziało na oskarżenia o spowalnianie starszych iPhone'ów

Piotr Gontarczyk 21.12.2017 54

Dobre Apple, grzeczne Apple. W ostatnich tygodniach wokół firmy Apple zrobiło się gorąco, bo w internecie przybywało oskarżeń o umyślne obniżanie wydajności starszych iPhone'ów, w celu zwiększenia sprzedaży najnowszych modeli. Część internautów swoje twierdzenia podpiera dość luźną interpretacją kompilacji wyników testów iPhone'ów 6s i 7 z różnymi wersjami systemu iOS.

Są pierwsze pozwy przeciwko Apple. Za spowalnianie iPhone'ów

Piotr Gontarczyk 22.12.2017 34

To musiało tak się skończyć. Apple przyznało, że w systemie iOS wprowadziło nowy mechanizm mający za zadanie ograniczać skutki starzenia się akumulatorów w urządzeniach serii iPhone, o czym pisaliśmy wczoraj. Zastanawialiśmy się, czy sprawą zainteresuje się jakaś instytucja. Na razie przeciwko Apple pozwy zaczęli wytaczać konsumenci.

Utworzono petycję przeciwko porzuceniu złącza słuchawkowego w nowych iPhone'ach

Adam Szymański 11.01.2016 29

Jakiś czas temu Apple opatentowało własne złącze mini-jack, które było przycięte z jednej strony tak, aby dało się jeszcze bardziej odchudzić obudowę danego urządzenia. Niektórzy spekulowali, że rozwiązanie to zostanie wdrożone w nadchodzącym iPhonie 7, ale obecnie częściej pojawiają się plotki mówiące, iż tradycyjne złącze słuchawkowe zostanie zupełnie porzucone na rzecz bezprzewodowej transmisji dźwięku. Wielu osobom pomysł ten się nie spodobał.

TSMC samo dostarczy procesory dla iPhone'a 7

Bartosz Czechowicz 11.02.2016 23

TSMC będzie jedynym producentem, który dostarczy procesory dla nowego smartfona Apple - iPhone'a 7. Z informacji do których dotarła redakcja portalu The Electronic Times wynika że firma zawarła już stosowną umowę z gigantem z Cupertino, a planowane przez Tajwańczyków układy zostaną wykonane w 10-nanometrowym procesie litograficznym. Podobno to właśnie wykorzystywana przez przedsiębiorstwo technologia spowodowała, że Amerykanie wybrali je na dostawcę nadchodzących chipów.

Apple iPhone 7 Plus - test w Geekbench

Piotr Gontarczyk 06.09.2016 22

A10 znowu z mocnymi rdzeniami. iPhone 7 i iPhone 7 Plus są już za rogiem, ale jeszcze przed oficjalną prezentacją znaleziony został wynik testu tego drugiego w Geekbenchu. Wyposażony w nowej generacji układ SoC Apple A10, iPhone 7 uzyskał bardzo wysoki wynik aż 3379 punktów w teście jednowątkowym i 5495 punktów w teście wielowątkowym.

Łatka Spectre od Apple dla iPhone'ów mocno obniża wydajność? To nieprawda

Piotr Gontarczyk 16.01.2018 19

Straty są, ale minimalne. Po sieci krążą wieści o tym, że najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego iOS dla iPhone'ów, wprowadzająca łatkę dla zagrożenia Spectre, znacząco obniża wydajność iPhone'ów 6 - w testach jednowątkowych aż o 41% i o niewiele mniej w wielowątkowych. Byłaby to prawdziwa tragedia, ale sęk w tym, że rozpowszechniane wyniki oparte są na zmanipulowanej metodologii.

TSMC podwoiło produkcję chipów w procesie technologicznym 16 nm

Adrian Kotowski 04.03.2016 18

Serwis DigiTimes donosi, że TSMC w ciągu ostatniego miesiąca podwoiło produkcję wafli krzemowych w procesie technologicznym 16 nm. Ma być to związane z nadchodzącymi produktami Apple’a, ale też najprawdopodobniej układami graficznymi Nvidii. Jest to bardzo możliwe, bo nie tak dawno informowaliśmy o czerwcowej premierze mobilnych konstrukcji zielonych.

iPhone 7 Plus - nowe zdjęcia

Piotr Gontarczyk 13.07.2016 14

iPhone 7 Plus, a może iPhone 7 Pro. Podobnie jak w poprzednich latach już na parę miesięcy przed oficjalną prezentacją, w sieci pojawiają się kolejne informacje oraz zdjęcia przedstawiające następną generację urządzeń Apple serii iPhone. Już we wrześniu powinniśmy zobaczyć nowe iPhone'y 7, w postaci co najmniej dwóch produktów.

Intel dostarczy modemy dla iPhone 7

Piotr Gontarczyk 08.03.2016 6

Według ostatnich doniesień Intel będzie dostarczać niemałą część modemów dla przyszłych urządzeń Apple iPhone 7. Według nieoficjalnych doniesień firma Intel ma odpowiadać za 30 do 40% dostaw Apple'a, co może stanowić pewien problem dla Qualcomma, który ma stracić część zamówień, a to przełoży się na spadek zysków za bieżący rok.

iPhone 7 oraz 7 Plus już w sprzedazy

Marcin Kusz 16.09.2016 2

Dobra informacja dla fanów Apple. Dzisiaj w kilkunastu krajach rozpoczęła się sprzedaż smartfonów iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Polskie sklepy uruchomiły rezerwację na oba modele.