tagi

ASUS VW223B – monitor z technologią DisplayLink

Sebastian Krzeczkowski 30.01.2009 35
Do monitora możemy dostarczać dużo różnego rodzaju sygnałów z jeszcze większej liczby źródeł. Prócz standardowych złączy wideo, jak D-sub i DVI, producenci często stosują nowe rozwiązania, które szybko mają szansę stać się standardem, jak HDMI i Display Port. W droższych modelach można spotkać także gniazda typu component czy zapomniane już trochę BNC, composite i S-Video. Coraz częściej w monitorach pojawiają się złącza minijack do przesyłania dźwięku oraz USB do transferowania danych. Od jakiegoś czasu obraz można przesyłać w jeszcze inny sposób, z wykorzystaniem dobrze wszystkim znanej wtyczki.

Xbox One i telewizja w Europie, czyli poważna wpadka Microsoftu

Piotr Gontarczyk 25.11.2013 34

Raptem parę dni temu z dużą pompą uruchomiono sprzedaż konsol do gier Microsoft Xbox. Producent zdołał już nawet pochwalić się tym, że w ciągu 24 godzin sprzedał ponad milion egzemplarzy. Nowa konsola od wielu miesięcy zapowiadana była jako coś więcej niż tylko konsola do gier. Xbox One ma być przede wszystkim domowym centrum multimedialnym, z obsługą telewizji włącznie.

Dell SE2717H - specyfikacja monitora z FreeSync

Adrian Kotowski 05.08.2016 23

Przystępny cenowo monitor dla mniej wymagających graczy. Dell zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży konstrukcji SE2717H, która może zainteresować użytkowników, szukających niedrogiego urządzenia kompatybilnego z techniką FreeSync. Sprzęt nie jest może szczególnie zaawansowany technicznie, ale i tak może być ciekawą alternatywą dla innych produktów. 

Acer Predator CG437K P - 43-calowy monitor 4K z DisplayHDR 1000

Adrian Kotowski 11.04.2019 20

Duży panel dla graczy. Podczas dzisiejszej konferencji Next@Acer 2019 zapowiedziano kilka nowych produktów, w tym monitor Predator CG437K P. Acer udostępnił zestaw najważniejszych informacji o swojej nowej konstrukcji, które sugerują, że otrzymamy sprzęt z wyższej półki zarówno pod względem specyfikacji, jak i ceny. Niestety nie wszystkie dane są na ten moment znane, ale powinno się to zmienić w najbliższej przyszłości.

Xbox One i telewizja w Europie - użytkownik odkrył tymczasowe rozwiązanie

Piotr Gontarczyk 27.11.2013 19

Od paru dni europejscy użytkownicy konsol Xbox One, którzy zdołali je nabyć, czekają między innymi na reakcję firmy Microsoft, w sprawie problemów z oglądaniem telewizji, gdy Xbox One jest sprzętowym "pośrednikiem". Pierwsi nabywcy, a potem także eksperci potwierdzi, że konsola Xbox One nie jest przystosowana do europejskiego standardu telewizyjnego PAL, który oznacza przesył materiału z częstotliwością 50 Hz. Sprawa dotyczy nie tylko wymierającej już telewizji analogowej, ale nawet cyfrowej.