tagi

DCD prezentuje pierwszy polski procesor 32-bitowy

Mateusz Brzostek 17.09.2015 74

Firma Digital Core Design przedstawiła projekt D32PRO, pierwszego 32-bitowego procesora opracowanego w Polsce. Inżynierowie z Bytomia chcą zaoferować licencję na produkcję D32PRO jako konkurencję dla przemysłowych procesorów takich jak AVR32 czy ARM Cortex-M0.

AMD może zrezygnować z wydawania sterowników w wersji dla systemów 32-bitowych

Adrian Kotowski 29.03.2016 50

Wiele wskazuje, że AMD może zaprzestać wydawania sterowników dla swoich kart graficznych, przeznaczonych na systemy 32-bitowe. Tak przynajmniej wynika ze specjalnego komunikatu znajdującego się na stronie firmy z Sunnyvale. Co istotne, jest to tym bardziej prawdopodobne, że zaprezentowany niedawno Radeon Pro Duo otrzymał drivery tylko w wersji dla systemu 64-bitowego.

Sterowniki do kart AMD Radeon bez wsparcia dla Windows 8.1

Adrian Kotowski 27.07.2017 33

AMD całkowicie porzuca ten system operacyjny. Wczoraj wieczorem czerwoni udostępnili w sieci pakiet Radeon Software Crimson ReLive Edition 17.7.2, o którym nieco więcej możecie poczytać tutaj. Poza wieloma pozytywnymi zmianami jest też jedna negatywna, bo wraz wprowadzeniem driverów AMD oficjalnie zakończyło wsparcie dla Windows 8.1.

Windows 95 obchodzi dwudzieste urodziny

Adrian Kotowski 24.08.2015 29

Windows 95 obchodzi dzisiaj 20-ste urodziny. Jeden z najsłynniejszych systemów operacyjnych zadebiutował na rynku dokładnie 24 sierpnia 1995 roku i rozpoczął nowy etap w historii Microsoftu. Premierze towarzyszyła ogromna kampania marketingowa, która stała się potem tradycją przy wprowadzaniu na rynek kolejnych edycji systemu.

64-bitowy procesor Samsung Exynos coraz bliżej

Piotr Gontarczyk 28.10.2013 26

W trakcie ostatniej konferencji, poświęconej sprawozdaniu finansowego, przedstawiciele firmy Samsung potwierdzili, 64-bitowe procesory serii Exynos są gotowe do uruchomienia ich masowej produkcji. Jak donosi IT Today, południowokoreańska firma zaznaczyła jednak, że wciąż wymagane są pewne "przygotowania techniczne", aczkolwiek nowe układy powinny być gotowe na przyszłoroczny debiut rynkowy.

Nowe sterowniki dla kart Nvidii bez obsługi systemów 32-bitowych

Adrian Kotowski 22.12.2017 17

Zmiana nastąpi z nadchodzącą rodziną driverów. Nvidia poinformowała na swojej stronie o porzuceniu obsługi wszystkich 32-bitowych systemów operacyjnych wraz z debiutem sterowników z serii 390. Firma podała ponadto krótką listę produktów, technik i rozwiązań, które już niedługo nie będą wspierane. 

Nowe sterowniki do kart AMD Radeon bez wersji dla 32-bitowych systemów operacyjnych

Adrian Kotowski 25.10.2018 16

AMD bierze przykład z Nvidii. Serwis 4Gamer uzyskał od AMD oświadczenie, w którym firma informuje o zaprzestaniu wydawania sterowników do kart Radeon dla systemów 32-bitowych. Przedstawiciele przedsiębiorstwa potwierdzili, że zamierzają się obecnie skupić jedynie na przygotowywaniu oprogramowania 64-bitowego, bo korzysta z niego po prostu większość użytkowników pecetów.

Ubuntu jednak nie porzuci wsparcia dla aplikacji 32-bitowych

Jan Domański 25.06.2019 10

Ostatnimi dniami w świecie użytkowników Linuxa miała miejsce sprawa batalii na temat rychłego całkowitego porzucenia wsparcia dla nie tylko 32-bitowych procesorów, ale i całego 32-bitowego oprogramowania na Linuxie Ubuntu. Aż dziwne, że nie dostaliśmy jakiejś nazwy typu „32bit-gate” czy „ubntugate” (jak chociażby „flexgate” przy niedawnej kwestii wadliwych wyświetlaczy Apple). Po głosach oburzenia z wielu stron zespół odpowiedzialny za rozwój systemu widać przemyślał swoje plany na najbliższą przyszłość.

Nvidia kończy ze sterownikami dla 32-bitowych systemów operacyjnych

Bartosz Czechowicz 23.12.2017 2

Ten dzień musiał w końcu nadejść. Nvidia ogłosiła właśnie, że zamierza oficjalnie zakończyć wsparcie dla 32-bitowych systemów operacyjnych. Oznacza to, że firma nie ma zamiaru przygotowywać kolejnych wersji sterowników dla platform korzystających z tej architektury.