tagi
18

Kolejne gry z PhysX już wkrótce

Piotr Gontarczyk 25.08.2008

Firma NVIDIA ogłosiła, że Gearbox Software wprowadzi obsługę technologii NVIDIA PhysX w nadchodzących tytułach: Borderlands, Aliens: Colonial Marines i Brothers in Arms: Hell's Highway, w celu wzbogacenia wrażeń w grach.

Technologia NVIDIA PhysX składa się z silnika fizycznego, API, oraz platformy oprogramowania pośredniego, co pozwala twórcom oprogramowania na dodawanie nowego poziomu realizmu w swoich grach na wszystkich głównych platformach, m.in. Nintendo Wii, Playstation 3, Xbox 360 i komputerach PC.

Technologia PhysX może być uruchamiana na procesorze ogólnym oraz na dowolnym procesorze graficznym obsługującym technologię CUDA, w tym wielu obecnych i przyszłych układach NVIDIA GeForce. Architektura równoległego przetwarzania wielu rdzeni procesora graficznego GeForce pozwala uzyskać 10 do 20 razy większą złożoność grafiki, niż jest to możliwe w przypadku zwykłego CPU.

Pierwszy tytuł z nowej serii science-fiction, Borderlands, łączy najlepsze elementy ze sławnych gier akcji FPP Gearbox Software z możliwościami personalizacji gry przez graczy i walkami z pojazdów, co da niepowtarzalne doznania.

Aliens: Colonial Marines od Gearbox Software jest strzelaniną FPP, która utrzymuje atmosferę panującą w filmach przy jednoczesnym wykorzystaniu technologii następnej generacji w celu stworzenia całkowicie nowego, interaktywnego doświadczenia z Obcym w roli głównej.

Prezentując bezprecedensową grafikę i grywalność, Brothers in Arms: Hell's Highway wrzuca graczy w buty spadochroniarza 101. Dywizji Powietrznodesantowej podczas operacji Market Garden, największej operacji oddziałów powietrznodesantowych podczas II Wojny Światowej. Wszystkie trzy tytuły mają zostać wypuszczone już niedługo.