informacje prasowe

Asustor AS6204T dla małych i średnich firm

25 lipca 2017, 13:56 Entrymedia

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją PCLab.pl czy Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o.. Redakcja PCLab.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść poniższej publikacji.

Jednym z najważniejszych urządzeń w każdej firmie jest to, na którym przechowuje się ważne dane. Asustor zapewnia, że w tym wypadku dla małych i średnich firm dobrym rozwiązaniem będzie NAS AS6204T. Sprawdźmy jak to wygląda w praktyce.

Dysk sieciowy inaczej NAS (Network Attached Storage) to pamięć masowa, którą podłącza się - zazwyczaj za pomocą kabla Ethernet bezpośrednio do sieci komputerowej. W ten sposób urządzenie zapewnia szybki i bezproblemowy dostęp do wszystkich zgromadzonych na nim danych z każdego miejsca na ziemi, pod warunkiem, że mamy dostęp do Internetu.

Specyfikacja urządzenia

Specyfikacja szczegółowa modelu Asustor AS6204T

 

Dla kogo dysk sieciowy AS6204T?

Z punktu widzenia zwykłego użytkownika inwestycja w dość drogiego NAS-a może okazać się całkowicie nieuzasadniona, bo za jego cenę możemy złożyć niedrogiego peceta. Bez wątpienia prezentowany model natomiast może okazać się niezbędny w sytuacji, kiedy mamy firmę z ogromnym przepływem ważnych danych, do których dostęp musimy mieć absolutnie wszędzie.

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzny

Asustor AS6204T cechuje estetyczna obudowa, wykonana z dobrej jakości materiałów. Warto zaznaczyć, że praktycznie cała konstrukcja obudowy została wykonana ze stali, przez co waga oscyluje w granicach 3 kg bez dysków.

Niewielkie gabaryty urządzenia to niewątpliwie zaleta - nie będzie problemu z ulokowaniem sprzętu nawet w małym biurze.Na przednim panelu znajdują się diody LED, przycisk startowy, ekran LCD, cztery przyciski sterujące, oraz cztery szyny na dyski i jeden port USB 3.0.

Na tylnej części NAS-a użytkownik ma do dyspozycji złącze audio S/PDIF, port HDMI, dwa dodatkowe porty eSATA, dzięki którym możemy dołożyć jeszcze więcej dysków. Dwa porty LAN, dwa porty USB 2.0 kolejne dwa 3.0 oraz przycisk resetu.

Na spodzie pojawiły się cztery sporych rozmiarów gumowe nóżki zapobiegające wibracjom urządzenia i poprawiające stabilizacje.

W środku wszystko skompresowano do minimum. Pamięć ram możemy rozszerzyć do maksymalnie 8GB.

Sprawdzamy prędkości kopiowania

Do testu wydajnościowego (na dyskach SSD OCZ Vertex) wykorzystano Total Commandera oraz programy: Atto Disk Benchmark i Anvil's Storage Utilities. Poniżej screeny obrazujące uzyskane prędkości.                                                            

Zapis

                                                            Odczyt

Odczyt z programu  Atto

 

Odczyt z programu Anvil's Storage Utilities

Zużycie energii elektrycznej

Asustor chwali się, iż dzięki kontroli zasilania ich dyski sieciowe zużywają mniej energii niż inne urządzenia tego typu. Sprawdziliśmy to i okazuje się, że przy podłączonych czterech dyskach urządzenie pobiera 20 W w stanie  spoczynku, a w czasie pracy 26 W.

Oprogramowanie i instalacja

Po podłączeniu NAS-a AS6204T pojawi się okno z informacją o tym, w jaki sposób możemy skonfigurować NAS-a. Do wybory mamy: ręczne (Custom Setup), bądź szybkie konfigurowanie. W dalszym procesie należy wybrać hasło administratora, nazwę serwera i ustawić datę. Następnie wprowadzić ustawienia sieci i optymalny dla użytkownika System RAID. Po zakończeniu procesu konfiguracji, zostanie wyświetlone menu główne, które pozwala nam zarządzać NAS-em.

Sporo aplikacji

Tutaj na użytkownika czeka miła niespodzianka bowiem aplikacji jest naprawdę sporo. Gdyby jednak komuś czegoś brakowało, to może odwiedzić sklep w którym można pobrać dodatkowe programy. Na pewno warto tu wspomnieć o aplikacjach, dzięki którym nasze urządzenie zamieni się w domowe centrum multimedialne, oferując na przykład streaming audio i wideo w jakości 4K.

 

Słów kilka na koniec

Zalety AS6204T, szczególnie docenią właściciele małych i średnich firm, którzy oczekują od tego typu urządzeń czegoś więcej niż tylko możliwości przechowywania ogromnej ilości danych. Łatwe w instalacji i intuicyjne oprogramowanie pozwala w prosty sposób wykorzystać NAS jako backup danych, prywatną chmurę czy jako centrum multimedialne, pomocne przy prezentacjach podczas spotkań biznesowych, czy konferencji. Dzięki licznym portom HDMI, USB będzie świetnie działał jako domowe centrum rozrywki. Wysoka wydajność, obsługa systemów RAID to także bezpieczeństwo i gwarancja stabilnej pracy, która jest niezbędnym elementem pracy w nowoczesnym biznesie. 

 

1