Informacja prasowa
AirLive Action, Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 07:15
Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane
z redakcją PCLab.pl czy Grupą Onet.pl SA. Redakcja PCLab.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść poniższej publikacji.

Wprowadzenie projektu

 

Majorka, słynna, turystyczna wyspa w Hiszpanii z rosnącym zapotrzebowaniem na bezpłatne Wi-Fi w hotelach, dzięki któremu goście mogą korzystać z mediów społecznościowych podczas wakacji. W tym roku wdrożono zarządzalny przełącznik PoE marki AirLive i mocowane na sufitach access pointy w trzech hotelach.

 

Wymagania systemowe

 

Zanim właściciele hotelu postanowili skorzystać z naszego rozwiązania marki AirLive szukali rozwiązania, które zapewni dobre pokrycie zasięgiem Wi-Fi i które będzie jednocześnie łatwe do zarządzania w hotelach. Rozwiązanie to powinno być

w przystępnej cenie i być w stanie sprostać większym wymaganiom WiFi

w przyszłości. Ostatecznie właściciele zdecydowali się użyć zarządzalnego przełącznika topologicznego AirLive, POE-GSH2624-370 oraz dwupasmowego, sufitowego access pointa AC.TOP.

 

Dlaczego rozwiązanie marki AirLive

 

W hotelu Tropicana korzystają z topologicznego przełącznika PoE marki AirLive i ponad osiemdziesięciu sztuk dwupasmowych, sufitowych access pointów, które zostały rozlokowane w różnych budynkach i połączone światłowodowym łączem SFP za pośrednictwem portów combo w przełączniku.

 

AC.TOP jest podłączony i zasilany przez POE-GSH2624-370. Urządzenie zapewnia jednocześnie sygnał Wi-Fi na 2 pasmach - 2,4 GHz i 5 GHz. Wyższe pasmo wykorzystuje technologię 802.11ac, która zapewnia szybszy sygnał Wi-Fi o mniejszych zakłóceniach.

 

Niemniej jednak, połączenie AC.TOP i topologicznego przełącznika POE, zapewnia funkcje, które pozwalają właścicielowi znacznie łatwiej zarządzać siecią Wi-Fi niż w przypadku innych rozwiązań.

 

3airlive.png

 

Po pierwsze, przełącznik POE-GSH2624-370 zapewnia topologiczny podgląd bez potrzeby żadnego oprogramowania; pozwala także właścicielom zapoznać się ze stanem sieci w czasie rzeczywistym. Gdy któryś z komputerów będzie rozłączony, będzie to widoczne na stronie przełączników.

Rozwiązanie to może również pomóc właścicielom hotelu dowiedzieć się, które urządzenia łączą się lub odłączają od sieci. Dodatkowo, przy większych projektach, takich jak hotel Tropicana, nie trzeba używać specjalnego narzędzia do rozrysowania zaprojektowanej sieci.

 

Po drugie, POE-GSH2624-370 obsługuje podgląd map. Właściciel może wgrać plan budynku i umieścić access pointy lub kamery na mapie, aby mieć łatwiejszą i bardziej dokładną kontrolę niż wcześniej. Takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić czas na znalezienie urządzenia w przypadku, gdy przestanie ono reagować.

 

Ostatnią i najważniejszą cechą przełącznika jest funkcja zarządzania urządzeniem AC.TOP. Wystarczy, że właściciel zaloguje się na przełączniku i sprawdzi aktualną topologię i klienta. Aby uzyskać informację o AP, właściciel musi nacisnąć ikonę AC.TOP, a następnie może zmienić jego wszystkie ustawienia, takie jak: SSID, bezpieczeństwo lub moc wyjściowa w tym samym czasie. Istnieje także możliwość sprawdzenia współużytkowników AP.

 

Połączenie zarządzalnych AP (AC.TOP/N.TOP) i zarządzalnych przełączników (POE-GSH2624-370) marki AirLive zapewnia najtańsze rozwiązanie dla systemów zarządzalnych access pointów Wi-Fi.

 sugerowane airlive.png

 

Ocena :
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Nowy radiator dla procesorów AMD. 18
Nieoficjalna kontynuacja kultowej gry serii Command & Conquer. 11
Pokaz już za kilkanaście minut. Electronic Arts zaprasza na dzisiejszą prezentację gry Battlefield V. 38
Konkurencja dla Spotify. Google oficjalnie uruchomiło zapowiedzianą niedawno usługę YouTube Music. 5
Wirtualny pomocnik firmy powinien pojawić się u nas przed końcem tego roku. 5
Nowy model Chińczyków może być naprawdę rewolucyjny. 17
Dobra wiadomość dla fanów handheldów. Nintendo wprowadza do sprzedaży tańszy zestaw z konsolą Switch. 4
Nadchodzi nowa generacja kart graficznych od "zielonych". 78
Nvidia gwarantuje szeroką dostępność sprzętu. 31
Sprzedaż PlayStation VR wyraźnie gorsza niż prognozowano. 32
Pokaz już za kilkanaście minut. Electronic Arts zaprasza na dzisiejszą prezentację gry Battlefield V. 38
Kultowa produkcja dostępna dla wszystkich chętnych. 39
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane