informacje prasowe

Koss – słuchawki z dożywotnią gwarancją

17 lutego 2015, 07:19 Hama

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją PCLab.pl czy Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o.. Redakcja PCLab.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść poniższej publikacji.

Słuchawki KOSS są adresowane dla użytkowników o sprecyzowanych wymaganiach. To ponadczasowy sprzęt, który opiera się chwilowym trendom i modom.

Pierwsze słuchawki stereofoniczne KOSS ujrzały światło dzienne 57 lat temu. Co ciekawe, od 1989 niektóre modele objęte są dożywotnią gwarancją. Na taki krok mogą sobie pozwolić jedynie renomowani producenci, oferujący rozwiązania najwyższej klasy. KOSS zaprezentował niedawno trzy nowe  produkty - Pro4S, SP330 oraz SP540. Wymienione modele posiadają kilka cech wspólnych, m.in. profil D naśladujący kształt ucha. Ale to nie jedyne rozwiązanie zapewniające wygodę użytkowania. Poduszki, wykonane z miękkiej skóry, a także konstrukcja pałąka pokrytego miękką pianką, owiniętą w oddychający materiał, sprawiają, że użytkownik nie odczuwa dyskomfortu nawet podczas kilkugodzinnego słuchania muzyki. Znakiem firmowym produktów KOSS jest trwałość. Nowe słuchawki podtrzymują tę tradycję - nauszniki z wzmocnionego, anodowanego aluminium i formowane metalowe zawiasy zapewniają ogromną wytrzymałość.

 

Model Pro4S dostarcza największych doznań estetycznych podczas słuchania muzyki. To słuchawki studyjne, które wykorzystują elementy SLX40, dostrojone do brzmienia studyjnego. W rezultacie dźwięk wydobywający się z przetworników jest idealnie dopasowany do potrzeb każdego studia muzycznego. Słuchawki posiadają odczepiany kabel z możliwością wyboru wejścia. Takie rozwiązanie pozwala na optymalne dopasowanie słuchawek. Kiedy kabel jest podłączony, wówczas przeciwne gniazdo pełni rolę wyjścia, pozwalając na szeregowe łączenie słuchawek. Pro4S pracują w przedziale częstotliwości 10 Hz - 25 kHz, wartość impedancji wynosi 35 Ohm, zaś czułość 99 dB.

 

Kolejną nowinką jest model nauszny SP330, wyposażony w układ SLX30. Jego zastosowanie sprawia, że dźwięk jest dynamiczny i dostosowany do osobistego słuchania. Z kolei słuchawki wokółuszne SP540 posiadają element PLX40, o tożsamych właściwościach z SLX30. Oba modele posiadają odczepiany kabel oraz możliwość złożenia i schowania w futerale. Słuchawki nieznacznie różnią się zakresem częstotliwości (20 Hz -25 kHz w SP330, 10 Hz - 25 kHz w SP540) oraz czułością, która wynosi 101 dB oraz 99 dB odpowiednio dla SP330 i SP540.

- To sprzęt dla osób, które wiedzą czego oczekują od słuchawek. Tego typu słuchaczy nie interesują sezonowe mody czy krzykliwa kolorystyka. Słuchawki KOSS stają się nieodłącznym towarzyszem na długie lata. Dożywotnia gwarancja stanowi potwierdzenie, że klienci dokonali optymalnego wyboru - mówi Maciej Kramer, Kierownik Działu Marketingu i Reklamy Hama Polska.

Sugerowane ceny w Hama Polska:

Słuchawki KOSS nauszne SP330 – 599 złotych

Słuchawki KOSS wokółuszne SP540 – 699 złotych

Słuchawki KOSS studyjne PRO4S – 699 złotych

HibikiZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Hibiki2015.02.17, 13:16
Koss robi wyśmienite słuchawki, ale dożywotnia gwarancja jest fikcją bo nie obejmuje mechanicznego zużywania się elementów za które serwis wyjątkowo słono kasuje. Jestem wieloletnim użytkownikiem Kossów i gdy coś się rozpada kupuje nowe bo wychodzi praktycznie na to samo co wysłanie na gwarancji.
sitekpZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
sitekp2015.02.19, 12:15
Poza powyższym, bez względu na rodzaj uszkodzenia za każde skorzystanie z dożywotniej gwarancji należy zapłacić 40 lub 80 zł i wysłać na swój koszt, dodatkowo enigmatyczne: 'Dystrybutor zastrzega sobie prawo anulowania dożywotniej gwarancji w przypadku nadużycia systemu dożywotniej gwarancji przez użytkownika. ' może znaczyć że zbyt częste naprawy są nadużyciem. Teraz już 'dożywotnia gwarancja' nie brzmi tak fajnie.
Zaloguj się, by móc komentować
1