Informacja prasowa
TRENDnet, Środa, 25 września 2013, 10:02
Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane
z redakcją PCLab.pl czy Grupą Onet.pl SA. Redakcja PCLab.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść poniższej publikacji.

Co to jest PoE (Power over Ethernet) ?

Technologia Power over Ethernet została zaprojektowana w celu zapewnienia zasilania i przesyłu danych jednym kablem ethernetowym do urządzeń sieciowych. PoE zapewnia stabilne połączenie z siecią i znacznie zmniejsza koszty instalacji, eliminując potrzebę dostarczenia zasilania oddzielnym kablem do urządzenia sieciowego.

Jakie produkty TRENDnet umożliwiają korzystanie z technologii PoE?

TRENDnet posiada szeroką game produktów: switche, kamery IP, punkty dostępowe, splittery oraz injectory. Produkty marki TRENDnet to idealne rozwiązanie dla większości projektów SMB.

 

Jaka jest różnica pomiędzy zwykłym PoE a PoE+?

PoE+ zapewnia do 30 watów mocy, wspiera nową generację kamer IP z diodami podczerwieni i trybem nocnym, kamery PTZ oraz punkty dostępowe. Urządzenia działające w standardzie PoE+ mogą być zasilane wyłącznie przez switche PoE+, natomiast urządzenia korzystające ze zwykłego PoE (15 watów dla PoE Class 3, 7,5 wata dla PoE Class 2 i 4,5 wata dla PoE Class1) bezproblemowo współpracują ze switchami PoE jak i PoE+. Wszystkie switche PoE automatycznie rozpoznają rodzaj podłączonego urządzenia i dostarczają potrzebną ilość energii. Jezeli do switcha PoE zostanie podłączonie urządzenie nie korzystające z PoE, wtedy switch wyśle wyłącznie dane. Warto zapamiętać, że tylko switche wspierające PoE+ mogą zasilać urządzenia działające w standardzie PoE+.

 

Czy możesz opowiedzieć o projektach, w których wykorzystano technologię PoE?

Argentyński dystrybutor otrzymał propozycję współpracy z jednym z największych argentyńskich banków. Aby zwiększyć bezpieczeństwo oddziałów, bank postanowił zainstalować kamery firm trzecich, korzystając z 90 jednostek 8 portowego Web Smart Switcha PoE – modelu TPE-80WS. Switch ten nie tylko zasila kamery IP, ale także oddziela kamery od reszty sieci w celu zapewnienia jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa. Do tego momentu żaden ze switchy nie uległ awarii, co skutkuje wysokim poziomem zadowolenia klienta.

Oddział rządu Ekwadoru użył kamer IP oraz switchy PoE TRENDnet do zapewnienia nadzoru video dla kluczowego budynku rządu. Do wykonania projektu użyto 25 kamer TV-IP512P oraz 2 Web Smart Switchy TPE-224WS. Po wielu testach, rząd Ekwadoru wybrał do obsługi kamer oprogramowanie TRENDnet, które oferowane jest z każdą kamerą.

Trzeci projekt to użycie technologii PoE przez chilijskie górnictwo. Zarząd potrzebował rozwiązania, które pozwoliłoby zapewnić nadzór zakładu górniczego, składającego się z wielu budynków na bardzo dużym obszarze. TPE-224WS z wbudowanymi slotami SFP pozwolił na połaczenie wszystkich budynków w sieć przy użyciu kabla światłowodowego. Switche PoE nie tylko zasiliły wszyskie kamery IP zamontowane na terenie zakładu górniczego, ale dostarczyły też połączenie sieciowego do budynków, które nie były w ogóle uwzględnione w projekcie.

 

Kiedy i gdzie lepiej korzystać z rozwiązań PoE zamiast kamer IP?

Większość klientów woli korzystać z technologii PoE gdziekolwiek to możliwe, ze względu na stabilność rozwiązań opartych na PoE, szybkość instalacji i niskie koszty. Przypadki, w których wybrano bezprzewodową kamerę IP wynikają z odległości między kamerą a siecią. PoE działa na dystansie do 100 m. Instalacje, których długość przekracza 100 m wymagają instalacji sieci bezprzewodowych lub rozwiązań światłowodowych.

 

Czy urządzenia z PoE oraz te bez wsparcia dla PoE mogą działać razem w obrębie jednej sieci?

Oczywiście, że tak! Splittery i injectory PoE pozwalają na elastyczność przy tworzeniu sieci. Splittery PoE są używane do szybkiego i łatwego podłączania urządzeń nie wspierących PoE do switchy PoE - pozwalają administratorom na stworzenie sieci PoE, rozdzielenie sygnału danych od sygnału zasilania i podłączenie dowolnego urządzenia sieciowego. Natomiast injectory PoE są stosowane jako zamiennik switchy z PoE. Zamieniają zwykły port ethernetowy w port z obsługą PoE, pozwalając na podłączenie dowolnego urządzenia PoE, takiego jak kamera lub punkt dostępowy. Injektory to przydatne urządzenia typu plug-and-play, które w łatwy sposób dodają obsługę standard PoE do każdej sieci.

Ocena :
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Szukamy osoby do pracy w laboratorium redakcyjnym. 95
Będzie drogo, ale to każdy wie. 8
Sporo szczegółowych danych. 13
Wraca sprawa zamkniętego serwisu MegaUpload. Kim Dotcom nie daje o sobie zapomnieć. 8
Dla twórców urządzenia może być to bardzo ważne partnerstwo. 1
Mamy do czynienia z dość drogim kartonem. 8
Na taką grę fani Dragon Ball czekali latami. 8
Kryptowaluty nie są głównym powodem małej podaży kart. 21
Crackerzy znaleźli sposób na zabezpieczenie. 39
Lekkie i cienkie laptopy. 6
Poprawa sytuacji dopiero na wiosnę, być może. 162
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 26
Bezpieczeństwo i szybkość na pierwszym miejscu. 45
Firma miała kłamać i zwodzić inwestorów. 69
"Wygaszanie" Panelu Sterowania trwa. 40
Google zaciska twórcom pętlę. 39
Szukamy osoby do pracy w laboratorium redakcyjnym. 95
Aż trudno uwierzyć, że ceny osiągnęły taki poziom. 60
Szybkie układy dla najwydajniejszych kart graficznych. 28
Było bardzo drogo, teraz jest tylko drogo. 14
Crackerzy znaleźli sposób na zabezpieczenie. 39
Google zaciska twórcom pętlę. 39
Pięć nowych modeli. Targi CES 2018 obfitowały w premiery sprzętu. 1
Ogrzewanie wody w kranach i basenach to następny krok. 26
Duża zniżka na całą serię. 23
Firma miała kłamać i zwodzić inwestorów. 69
Kryptowaluty nie są głównym powodem małej podaży kart. 21
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane