Informacja prasowa
Intertelecom, Czwartek, 21 marca 2013, 07:59
Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane
z redakcją PCLab.pl czy Grupą Onet.pl SA. Redakcja PCLab.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść poniższej publikacji.

Tegoroczny INTERTELECOM przyniesie kilka interesujących premier. Wśród nich znajdą się rozwiązania firm Legrand, Keypro oraz Instytutu Łączności.

Firma Legrand jest już stałym bywalcem targów INTERTELECOM. W tym roku producent zaprezentuje m.in. nowe panele krosowe w systemie LCS2. Dzięki zwiększonej głębokości zapewniają one wysoką gęstość montażu kabli i bezpieczniejsze formowanie krzywizn kabla. W Łodzi będzie można też obejrzeć szafy teleinformatyczne LSC2 typu Rack 19” HD. Szafy typu Rack 19” posiadają w pełni otwartą strukturę zapewniając wygodny i łatwy dostęp do urządzeń w niej zainstalowanych oraz bardzo dobrą wentylację. Legrand oferuje kilka modeli szaf typu Rack 19” HD o pojemności 45U oraz głębokości montażu: 521 mm i 667 mm. Szafa pozwala umieścić dużą liczbę paneli krosowych na niewielkiej powierzchni i znajduje zastosowanie w głównych serwerowniach, centrach przetwarzania danych. Z kolei model Altis jest dostosowany do pracy w wymagających środowiskach (kurz, woda, uderzenia). W ofercie pojawią się również szafy Linkeo przeznaczone do instalacji w segmencie rozwiązań ekonomicznych. Na uwagę zasługuje unikatowe na rynku oprogramowanie LCS PRO² usprawniające projektowanie, konfigurację oraz wycenę systemu okablowania strukturalnego i elementów instalacji teletechnicznej. Wśród wielu funkcji oferowanych przez aplikację, istnieje możliwośc eksportu rysunków i schematów do programu AutoCAD.

 

Firma GISonLine wspólnie z Keypro zaprezentuje innowacyjne rozwiązania nowej generacji do zarządzania zasobami sieciowymi przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Flagowym produktem firmy Keypro jest KEYCOM – pionierskie rozwiązanie, wykorzystujące technologię GIS, przeznaczone do zarządzania siecią telekomunikacyjną. Produkt bazujący na dowolnej przeglądarce internetowej nie wymaga instalowania żadnych dodatków i jest oferowany w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa). Prosty i przejrzysty interfejs użytkownika umożliwia przeglądanie, edytowanie, aktualizacje danych i analizy. Aplikacja działa w każdym miejscu, gdzie dostępny jest Internet, można uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem dowolnego terminala wyposażonego w przeglądarkę www, w tym również smartfonu. Warto zaznaczyć, że jest to obecnie jedyne takie rozwiązanie oferowane na światowych rynkach.

Innowacyjna technologia GIS oraz szerokie doświadczenie w zakresie pozyskiwania danych wraz z wysoką jakością usług zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla firm chcących efektywnie i optymalnie zarządzać swoimi zasobami sieciowymi.

 

Instytut Łączności mobilne laboratorium badawcze MLB, służące do badania sieci bezprzewodowych – TETRA, DMR, GSM, UMTS czy LTE. Laboratorium umieszczone jest w samochodzie. Wykonuje badania w czasie jazdy lub na krótkich postojach. Takie rozwiązanie pozwala na monitorowanie jakości usług w dowolnej lokalizacji i jest zbliżone do warunków, w jakich usługi są faktycznie wykorzystywane.

Ponadto Instytut zaprezentuje System Monitoringu i Ochrony Kabli (SMOK) przeznaczony do monitorowania kabli miedzianych i światłowodowych. W ciągu kilku sekund po wykryciu zdarzenia automatycznie informuje odpowiednie służby, wskazując na mapie miejsce uszkodzenia lub włamania. Walory systemu to łatwość instalacji oraz mobilność, może być on szybko przenoszony w różne miejsca sieci telekomunikacyjnej. System pracuje w ponad 200 miejscach w kraju. 

Ocena :
Brak ocen
Zaloguj się, by móc oceniać
Zaloguj się, by móc komentować
Aktualności
Od kilku dni trwa już nasz plebiscyt Tech Awards 2018, w którym czytelnicy mogą wyłonić najlepsze produkty technologiczne tego roku. 13
Pomocnik zadebiutuje z numeracją 3.0. 1
Przystępna cenowo płyta dla Threadripperów. 5
Trochę smutne pożegnanie. 11
Zieloni motywują do zakupu nowego GeForce’a. 27
Stylowy laptop z cienkimi ramkami. 3
Choć tzw. Czarny Piątek jest dopiero za tydzień, to niektóre firmy postanowiły się pospieszyć. 14
Skojarzenia z tabletami są jak najbardziej na miejscu. 15
Wzrost będzie, ale w specyficznych zastosowaniach. 30
Dobry moment, żeby wypróbować płatną wersję serwisu. 16
Na święta nie będzie prezentów. 49
Czy platforma będzie dobrą alternatywą dla innych serwisów VoD? 27
Posiadacze GeForce’ów RTX w końcu się doczekali. 41
Przystępna cenowo płyta dla Threadripperów. 5
Dobra wiadomość dla bardziej zamożnych graczy. 11
Dobry moment, żeby wypróbować płatną wersję serwisu. 16
Długie oczekiwanie ma zostać w końcu nagrodzone. 17
Zestaw kultowych gier w nowej odsłonie. 14
Na święta nie będzie prezentów. 49
Artykuły spokrewnione
Facebook
Ostatnio komentowane