informacje prasowe

Pakiety wirtualizacyjne dla MŚP dają realne oszczędności

19 października 2012, 13:20 Senetic

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją PCLab.pl czy Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o.. Redakcja PCLab.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść poniższej publikacji.

W ostatnim czasie modnym tematem w środowiskach IT jest wirtualizacja. Staje się ona bardzo popularną technologią, ponieważ pozwala zwiększyć elastyczność i niezawodność środowisk informatycznych.

Wirtualizacja umożliwia także efektywniejsze wykorzystanie istniejących urządzeń. Przykładowo dzięki tej technologii na jednym serwerze fizycznym możemy założyć wiele serwerów wirtualnych, gdzie każdy z nich pełni osobną rolę np. serwera pocztowego, serwera wydruków, czy aplikacyjnego. Dzięki wirtualizacji możemy lepiej wykorzystać wydajność urządzeń, a co za tym idzie zmniejszyć ilość maszyn fizycznych. Generalnie skutkuje to zmniejszeniem nakładów finansowych na infrastrukturę informatyczną, zmniejszają się koszty związane z zakupem nowego hardware’u, poborem prądu, nakładami na przestrzeń biurową przeznaczoną na serwerownię, itp. Jeżeli firma dysponuje już dwoma serwerami i współdzielonym storage’m, to za niewielkie pieniądze może wdrożyć rozwiązania z najwyższej półki czyli vmotion, klaster HA (wysoką dostępność) oraz fault tolerance ( zerowy downtime).

Najnowsze rozwiązania informatyczne nie muszą być zarezerwowane jedynie dla największych, najbogatszych firm. Wirtualizacja, efektywny backup i cloud computing to pojęcia, z którymi informatycy z sektora MŚP powinni zapoznać się w teoretycznie ale i praktycznie, ponieważ pozwolają na realne oszczędności i zwiększenie efektywności infrastruktury informatycznej. . Dobrym przykładem takich rozwiązań jest oferta firmy Vmware oraz Veeam.

- Nie każdy  wie, że producenci oprogramowania często w swojej ofercie mają propozycje dla małych, mniej zamożnych firm. Warto się tym zainteresować, bo można sporo zaoszczędzić kupując licencje w specjalnych pakietach. – zauważa Rafael Białożyt, Software Business Unit Manager z firmy Senetic. W ostatnim czasie uwagę zwraca bardzo duży wzrost zainteresowania rodziną produktów Vsphere wśród małych przedsiębiorstw. Często klienci pytają o drogie licencje, przeznaczone dla dużych farm serwerowych. Po przeanalizowaniu ich potrzeb okazuje się, że wystarczy im tańszy pakiet oprogramowania, dedykowany dla SMB. W rezultacie nasi klienci zaoszczędzone pieniądze mogą wydać na w pełni profesjonalny i godny zaufania backup Veem’a, szkolenia lub po prostu zaoszczędzić.

Firma Senetic, autoryzowany Enterprise Partner firmy Vmware oraz Veeam Silver Partner udostępnia w swojej ofercie pakiety oprogramowania w atrakcyjnych cenach - Vmware vSphere Essentials Kit, VMware vSphere Acceleration Kit oraz Veeam Essentials.

VMware vSphere jest najczęściej wdrażaną i cieszącą się największym zaufaniem platformą wirtualizacji na świecie. Oparta na sprawdzonej i niezawodnej architekturze hiperwizora pod względem wydajności i dostępności jest dostosowana do najbardziej wymagających aplikacji biznesowych o znaczeniu krytycznym. VMware vSphere Essentials Plus to zintegrowane rozwiązanie wirtualizacyjne zaprojektowane specjalnie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które nie zamierzają wirtualizować więcej, niż 3 hostów fizycznych. Użytkownicy rozwiązania będą mogli w skuteczny sposób korzystać z serwerów, sieci i pamięci masowych w chmurze obliczeniowej. Pozwoli to uzyskać zawsze sprawne środowisko informatyczne, które ponadto generuje mniej kosztów, jest bardziej niezawodne i elastyczne. Dziś do najważniejszych zadań działu informatycznego należy zapewnienie niezawodnego i nieprzerwanego działania firmy, dostosowanie podaży usług informatycznych do zapotrzebowania oraz szybkie reagowanie na nowe potrzeby. Dotyczy to zarówno małych firm, jak i wielkich przedsiębiorstw. Problemem małych i średnich firm jest realizacja tych zadań za pomocą niewielkiego zespołu informatyków. VMware vSphere w pakietach Essentials Kit umożliwia redukcję tych problemów. W tym zestawie odbiorca otrzymuje aż 6 licencji na procesor do wykorzystania na 3 hostach fizycznych ( każdy maks. 2 CPU) oraz Vcenter do zarządzania tym środowiskiem. Dla klientów zainteresowanych dodatkową funkcjonalnością przeznaczony jest pakiet Essential Plus Kit.

Pakiety VMware vSphere Acceleration Kit są przeznaczone dla klientów, którzy dopiero wdrażają wirtualizację, ale już z góry zakładają jego rozbudowę w przyszłości o kolejne serwery. Te pakiety zapewniają klientom z sektora MŚP wszystkie korzyści rozwiązań wirtualizacyjnych klasy korporacyjnej, takie jak ciągłość pracy, zautomatyzowane zarządzanie zasobami i ochrona danych. Oprogramowanie zabezpiecza aplikacje przed nieplanowanymi przestojami, zapewniając tym samym wysoką dostępność i ochronę danych. W zależności od potrzeb, klient może zdecydować się na licencje Standard, Enterprise lub Enterprise Plus Acceleration Kit. W cenie licencji otrzymujemy 6 licencji na procesor do wykorzystania w dowolnej konfiguracji oraz Vcenter do zarządzania i monitoringu. Co najważniejsze, w przypadku kiedy klient decyduje się na rozbudowę środowiska, dokupuje tylko pojedyncze licencje na procesor i dodaje kolejne hosty do swojego Vcenter Server.

Wdrożenie wirtualizacji serwerów to dla podmiotów każdej wielkości świetna okazja do przemyślenia strategii ochrony i odzyskiwania danych po poważnej awarii (DR, disaster recovery). Veeam Essentials for Vmware, który zawiera w sobie Veeam Backup & Replication i Veeam One zapewnia szybkie, elastyczne i niezawodne odzyskiwanie aplikacji i danych w infrastrukturze wirtualnej. Stanowi połączenie kopii zapasowych i replikacji w jednym rozwiązaniu. Rozwiązanie Veeam Backup & Replication zostało opracowane specjalnie dla środowisk wirtualnych, aby zapewnić szybkie wykonywanie kopii zapasowych i odzyskiwanie maszyn wirtualnych. Program jest o wiele prostszy i tańszy w utrzymaniu, niż tradycyjne narzędzia do kopii zapasowych. Wynika to głównie z tego, że nie wymaga zakupu dodatkowych agentów. Licencja Veeam Essentials jest przyznawana na dwa gniazda procesora i obejmuje kopie zapasowe, replikację, deduplikację, obsługę narzędzia Multi-hypervisor i scentralizowane zarządzanie w jednym spójnym rozwiązaniu, a także zawiera narzędzie do Monitoringu Veeam One.

- Korzystając z rozwiązań VMware vSphere Essentials Kit, VMware vSphere Acceleration Kit oraz Veeam Essentials małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wdrażać infrastrukturę wirtualną, zarządzać nią, a także ją chronić, a wszystko to w przystępnej cenie. Dla klientów, którzy nie czują najpewniej się w tym temacie, oferujemy wsparcie naszych inżynierów i handlowców. Każda licencja Vmware i Veeam sprzedawana jest z rocznym wsparciem producenta –  mówi Rafael Białożyt z firmy Senetic.

1