aktualności

Samsung Exynos 850 - specyfikacja techniczna

0
2 czerwca 2020, 21:07 Bartosz Czechowicz

Pochwalić należy na pewno niski proces technologiczny. Jeśli chodzi o chipy dla smartfonów, to w sieci najwięcej zdaje się mówić o projektowanych przez Qualcomma układach z serii Snapdragon, jednostkach Apple A oraz promowanych przez Huawei Kirinach. Niektóre urządzenia bazują jednak również na modelach MediaTeka, a Samsung lubi w swoim sprzęcie montować autorskie SoC z rodziny Exynos.

Koreańczycy kilka tygodni temu pokazali zresztą nowego smartfona, model Galaxy A21s, który bazuje na nieznanym wcześniej chipie Exynos 850. Układ do tej pory był sporą zagadką, ale Koreańczycy zdecydowali się właśnie na jego szersze omówienie. Jednostka przede wszystkim opiera się na 8-nanometrowej litografii LPP, co jest dobrą wiadomością biorąc pod uwagę fakt, że znajdzie ona zastosowanie w telefonach klasy entry-level, ośmiu rdzeniach Cortex-A55 o maksymalnej częstotliwości taktowania na poziomie 2,0 GHz i grafice ARM Mali-G52 GPU.

Apple iPhone 11 - sprawdź najniższe ceny!

SoC obsługuje także pamięci RAM typu LDDR4x i moduły eMMC 5.1, ale niestety, nie radzi sobie z siecią 5G - szkoda, bo byłaby to ogromna zaleta w przypadku takiego chipu. Całości dopełniają możliwość podłączenia ekranu o rozdzielczości nie wyższe niż FHD+, łączność 802.11ac Wi-Fi i Bluetooth 5.0 oraz LTE Cat.7 (downlink) i Cat.13 (uplink). SoC jest już wdrożony do masowej produkcji i najpewniej znajdzie się właśnie w tańszych urządzeniach z linii Galaxy.

Źródło: gsmarena
1