aktualności

Motorola planuje premierę drugiego smartfona ze składanym ekranem

2
23 maja 2020, 19:10 Bartosz Czechowicz

Miejmy nadzieję, że producent uczy się na własnych błędach. W zeszłym roku na rynek trafiły pierwsze smartfony ze składanymi ekranami od znanych firm. Było to spore wydarzenie, ponieważ na konstrukcje takie jak Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X czekaliśmy od lat. Niestety, sprzęt okazał się sporym rozczarowaniem.

Chodzi już nawet nie tylko o niedopracowane ekrany, których zbyt szybkie zużywanie się zmusiło obu producentów do przesunięcia daty oficjalnego uruchomienia sprzedaży obu urządzeń, ale o ich ceny. Ekspresem okazało się bowiem, że Samsung Galaxy Fold i Huawei Mate X to telefony tak drogie, że na ich zakup tak na dobrą sprawę mało kto będzie mógł sobie pozwolić. Nic dziwnego więc, że internet tak pozytywnie zareagował na wiadomość, że do wyścigu dołącza Motorola, która ma zamiar pokazać mid-range'owego, a co za tym idzie także dużo tańszego smartfona z giętkim ekranem.

Niestety, zeszłoroczna Motorola RAZR okazała się sporym niewypałem. Sprzęt był tańszy od konstrukcji Samsunga czy Huawei, ale wciąż bardzo drogi, a przy tym oferował niską jak na takie koszta zakupu moc obliczeniową i śmiesznie małą baterię. Mówiąc krótko, ciężko było nazwać go udaną konstrukcją.

Teraz Thibault Dousson, główny menadżer Lenovo w Afryce Północnej, ujawnił, że Motorola pracuje nad kolejnym smartfonem z elastycznym panelem. Niestety, w sieci brakuje obecnie jakichkolwiek informacji na temat tego urządzenia. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że będzie on tym, czym pierwotnie miała być Motorola Razr (2019) - przystępnym cenowo, ale wciąż bardzo atrakcyjnym sprzętem z futurystycznym wyświetlaczem.

Źródło: gsmarena
zbq2020.05.24, 20:21
Szkoda, że ewidentnie technologia jeszcze nie pozwala na zrobienie porządnego składanego telefonu, bo wizja smartfona z przyzwoitą wielkością ekranu, który nie wypycha przy tym kieszeni jeansów jest bardzo kusząca.
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2020.05.26, 08:20
kieszenie są obecnie wypychane płaskimi ogromnymi plackami 6' lub większymi.
co do zginanych ekranów, tak naprawdę nie są potrzebne. można to spokojnie zrobić z 2 ekranami z mikro ramką na ich styku, obydwa ekrany zapięte do jednego kontrolera, tworząc 1 logiczny większy ekran, nawet system operacyjny nie musi o tym wiedzieć.

niestety wszyscy się uparli na zginanie ekranu na siłę, po co, nie wiem. jedynym uzasadnieniem dla mnie jest Hype.

kto chce kupować niedorobione prototypy po wygórowanej cenie, niech kupuje :) mi nic do tego.
Zaloguj się, by móc komentować
1