aktualności

Qualcomm przygotowuje nowy chip z serii Snapdragon 6xx z modemem 5G!

2
23 maja 2020, 18:25 Bartosz Czechowicz

Nowy standard łączności będzie powoli trafiał do wszystkich. W zeszłym roku doczekaliśmy się premier pierwszych smartfonów obsługujących łączność 5G. Niestety, ta technika początkowo została ograniczona do bardzo drogich telefonów klasy premium, a internauci zaczęli zadawać sobie pytania, kiedy odpowiednie modemy pojawią się w mid-range'owych konstrukcjach, a infrastruktura 5G stanie się powszechnie dostępna w ich okolicy.

O ile jednak budowa kolejnych masztów 5G to temat-rzeka i z pewnością poczekamy kilka lat aż rozwiązanie stanie się powszechnie wykorzystywane w Europie, o tyle o dostępności tańszych smartfonów z wymaganymi przez tę technikę łączności modemami możemy powiedzieć już całkiem sporo. W sklepach już teraz pojawiają się mid-range'owe telefony z odpowiednimi chipami, a z najnowszych doniesień wynika, że w niedalekiej przyszłości będzie ich jeszcze więcej.

Sprawdź polskie ceny smartfonów OnePlusa!

Nowe, średniopółkowe układy SoC kompatybilne z 5G przygotowują już takie firmy jak Samsung (Exynos 880 5G), MediaTek (MT6853 5G) oraz Huawei (Kirin 720 5G). Teraz dowiedzieliśmy się, że kolejną, mid-range'ową jednostkę z 5G ma w planach Qualcomm. Jak donosi znany, chiński leakster, Digital Chat Station, nowy model rozszerzy serię Snapdragon 6xx, będzie miał dwa wydajne rdzenie taktowane zegarem 2,25 GHz, sześć energooszczędnych rdzeni 1,8 GHz oraz grafikę 615 GPU.

Data premiery? Drugi kwartał 2020 roku, czyli już niedługo. Oficjalnie nie wiadomo, jacy producenci zdecydowali się na zakup chipu, ale można założyć, że wśród nich znajdzie się Xiaomi, które dość chętnie korzysta z rozwiązań Qualcomma.

Źródło: gsmarena
gregorioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
gregorio2020.05.23, 20:12
Do konca roku puszcza pewnie jakis 4xx5G i skonczy sie podatek od nowosci.
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2020.05.25, 08:48
na to całe 5G nie ma co się rzucać. telefon i tak nie ma tak wysokich wymagań. 5G ma sens kiedy zapinamy internet do całego domu na modemie.
Zaloguj się, by móc komentować
1