aktualności

Intel przejmuje Rivet Networks, twórców układów sieciowych Killer

6
21 maja 2020, 14:17 Adrian Kotowski

Intel ogłosił przejęcie firmy Rivet Networks, kojarzonej z marką produktów sieciowych Killer. Podmioty od dawna blisko ze sobą współpracowały, stosując zunifikowaną strategię dotyczącą gigabitowych chipów ethernetowych i kart sieciowych dostępnych w laptopach jako moduły CNVi. Niebiescy przejmują duże portfolio technologii i oprogramowanie do zarządzania ruchem sieciowym, z którego słynie nabyty podmiot.

Intel nie ujawnił żadnych informacji o kwocie przejęcia Rivet Networks, ale na pewno nie była ona niska. Z informacji, do których dotarł Anandtech wynika, że rozmowy na temat zakupu pojawiły się pod koniec 2019 roku. Wiemy też, że wszystkie osoby zatrudnione w Rivet Networks, którym niebiescy zaproponowali stanowiska, przyjęli je. Wśród nich był dyrektor generalny nabytej spółki, Mike Cubbage, który w Intelu obejmie pozycję starszego dyrektora ds. innowacji w dziedzinie łączności.

Według Intela, nabycie Rivet Networks pozwoli rozszerzyć portfolio produktowe urządzeń WiFi z myślą o graczach i wymagających klientach. Zakupiona spółka wejdzie w skład zespołu Wireless Solutions Group, należącego do działu Client Computing Group, a marka Killer będzie dalej wykorzystywana na rynku. Intel zamierza również licencjonować oprogramowanie Rivet Networks innym podmiotom.

Co ciekawe, obserwatorzy rynku już od jakiegoś czasu spodziewali się, że Intel myśli o przejęciu firmy odpowiedzialnej za markę Killer. Oba podmioty bardzo blisko współpracowały przy karty sieciowej Killer AX1650, na której pokładzie znalazł się chip niebieskich. Jesteśmy ciekawi, czy po przejęciu przez Intela inżynierzy Rivet Network będą mieli okazję się wykazać, projektując nowy sprzęt. Nie jest to wcale takie oczywiste, bo ta sama grupa miała ogromne problemy z pracą pod kontrolą Qualcomma, który w 2011 przejął Bigfoot Networks (pod tą nazwą zaczynał swój rynkowy byt Rivet). Przez złe zarządzanie marka Killer prawie umarła, dlatego obawiamy się, że teraz może być podobnie.

Źródło: Intel
iwanmeZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
iwanme2020.05.21, 14:42
Ciekawe, Intel pewnie wie co robi skoro kupuje, ale ile testów Killerów nie widziałem czy to na układach Qualcomma czy Intela to generalnie zysk był żaden, a stabilność i zużycie CPU albo gorsze, albo bez zmian....
mikolaj612Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
mikolaj6122020.05.21, 18:56
Bo te Killery to głównie i tak rebrand HW tylko opakowany w ładny software i marketing.
Często przez software właśnie są przeróżne problemy z którymi wielokrotnie się borykałem w przeszłości.
aszuZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
aszu2020.05.21, 21:47
Może dzięki przejęciu to badziewie w końcu zniknie z rynku. Jedyne co te Killer karty 'zabijają' to twój router i połączenie z siecią...
PutoutZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Putout2020.05.22, 11:17
intel raczej wie co robi. jeśli uznali że warto wpakować grube miliony w przejęcie to pewnie im się to opłaci. albo nie.
indexinfioZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
indexinfio2020.05.22, 13:55
Te karty musiały mieć jakieś zalety skoro producenci płyt je kupowali.
NowakomZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Nowakom2020.05.23, 12:58
Mam Killera na swojej płycie głównej Gigabyte'a. W sterowniku jest błąd, który powoduje zapychanie pamięci RAM. Byłem zszokowany nagłym zwolnieniem komputera, zajęciem pełnych 16 GB RAM i mieleniem dysku HDD (zapisywał zawartość RAM do pliku pagefile.sys). Okazało się, że wystarczyło zmodyfikować wpis w rejestrze i wszystko wróciło do normy. :)
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1