aktualności

Sony: PlayStation Now coraz popularniejsze

3
20 maja 2020, 14:20 Bartosz Czechowicz

Czyżby przyszłość faktycznie należała do streamingu? W sieci już od lat mówi się, że gamingowe PC-ty i konsole za kilka lat mogą zostać zastąpione przez usługi służące do strumieniowania rozgrywki. W ich ramach, zazwyczaj dzięki opłacaniu comiesięcznego abonamentu, można bawić się przy najświeższych produkcjach z włączonymi "wodotryskami" graficznymi bez potrzeby posiadania drogiego sprzętu.

Oczywiście trudno przewidzieć, czy ten scenariusz faktycznie się ziści, ale ciężko nie zauważyć, że popularność platform pokroju GeForce Now mocno rośnie w ostatnim czasie. Dobrym przykładem jest tutaj jedna z pierwszych usług do streamingu wirtualnej zabawy, PlayStation Now. Sony, do którego należy serwis, poinformowało właśnie, że liczba jego użytkowników od października 2019 roku uległa podwojeniu i obecnie wynosi 2,2 mln osób. To rewelacyjny wynik jeśli wziąć pod uwagę fakt, że platforma wciąż nie jest oficjalnie dostępna w wielu regionach świata (m.in. nie sprawdzimy jej w Polsce).

Zobacz, ile kosztują konsole obecnej generacji:

Jak PlayStation Now będzie radzić sobie dalej? Cóż, obecnie wszystko wskazuje na to, że serwis ma szansę dalej mocno się rozwijać, nawet pomimo dość mocnej konkurencji. Niestety, nie wiemy, kiedy może on zostać udostępniony w naszym kraju. Już od lat słyszy się, że PlayStation Now pojawi się w Polsce, ale sytuacja obecnie wygląda tak, że usługa zadebiutowała w 2014 roku, a o jej uruchomieniu "nad Wisłą" Sony wciąż oficjalnie nawet nie wspomina. Szkoda.

Źródło: opracowanie własne
IsomaneZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Isomane2020.05.20, 14:56
Sprawdzałem ją w Polsce dwa razy - w listopadzie ogrywając God of Wara i jakość była w porządku. Następnie w marcu próbowałem Bloodborne'a i grafika oraz płynność pozostawiały wtedy wiele do życzenia, pewnie przez pandemię, ale nie mam za bardzo prawa narzekać, jako że gram w Polsce 'na nielegalu'.
el_darkoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
el_darko2020.05.20, 17:01
Wszystkie gry na PS NOW ładują się jak na oryginalnych konsolach. Co mnie dobija bo np. The last of us ładuje się ponad minutę gdzie Spiderman tylko kilka sekund. Na prawdę polecam, jest ponad 700 gier z ps2, 3 i 4 oraz ps vita. Polecam
szymon1051Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
szymon10512020.05.21, 03:37
Zaloguj się, by móc komentować
1