aktualności

Targi IFA się odbędą i będą otwarte dla dziennikarzy

0
20 maja 2020, 13:21 Bartosz Czechowicz

Końcem lata należy spodziewać się wysypu świeżego sprzętu. Już na początku tego roku w sieci sporo mówiło się o nowym koronawirusie z Chin, ale wszyscy chyba byli w szoku, kiedy choroba dostała oficjalny status pandemii ze strony WHO. Ryzyko jej dalszego rozprzestrzeniania się sparaliżowało życie publiczne, a szalejąca zaraza stała się powodem kasacji wielu masowych imprez.

Wśród dużych, odwołanych imprez znalazły się m.in. tegoroczne targi MWC, poświęcone grom E3 czy nasz rodzimy Pyrkon. Niektórzy przypuszczali, że pandemia może spowodować przesunięcie premier PlayStation 5 i Xboksa Series X na 2021 rok, ale teraz wiemy, że next-geny raczej zadebiutują terminowo. Co natomiast z inną elektroniką, której pokazy również miały odbyć się jesienią? Cóż, bardzo możliwa, że ogromna część prezentacji nie jest zagrożona kasacją.

Zobacz, ile kosztują konsole obecnej generacji:

Wrześniowe targi IFA, w trakcie których każdego roku mamy wysyp różnego rodzaju urządzeń, mają odbyć się zgodnie z planem. Impreza będzie mieć miejsce w Berlinie i potrwa od 3 do 5 września. Wydarzenie ma zostać podzielone na 4 główne konferencje, w których weźmie udział do 1000 osób. Niestety, w związku z pandemią pojawią się tu pewne ograniczenia. Jednym z nich będzie wpuszczanie na teren targów tylko osób z zaproszeniem. Oznacza to, że IFA 2020 najpewniej będzie otwarta tylko dla dziennikarzy.

Źródło: gsmarena
1