aktualności

Microsoft zapowiada comiesięczne konferencje poświęcone Xboksowi Series X

10
6 maja 2020, 14:34 Bartosz Czechowicz

Wygląda to naprawdę nieźle. Jeśli chodzi o obecną generację konsol, to Microsoft z kretesem przegrał walkę o klientów. Modele z rodziny Xbox One sprzedawały się dużo gorzej od konkurencyjnego PlayStation ze względy na słabszą specyfikację techniczną bazowego modelu konsoli, ubogą bibliotekę tytułów na wyłączność i kilka marketingowych wpadek, jakie na początku zaliczył producent. Wiele wskazuje jednak na to, że Amerykanie czegoś się na tamtych błędach nauczyli.

Nowy Xbox został pokazany dużo wcześniej niż PlayStation 5. Dowiedzieliśmy się też, że model Series X będzie mocniejszy od urządzenia Sony. Co natomiast z grami na wyłączność? Tego, obecnie, nie wiadomo, ale w sieci mówi się, że Amerykanie mogą nas bardzo pozytywnie zaskoczyć. Już jutro organizują oni konferencję, podczas której poznamy pierwsze tytuły na tę platformę. Będą to produkcje firm trzecich. Microsoft ujawnił jednak, że impreza rozpocznie cykl comiesięcznych wydarzeń, w ramach których będziemy zapoznawać się z kolejnymi nowościami dla graczy. Inicjatywa nosi nazwę Xbox 20/20.

Zobacz, ile kosztują konsole obecnej generacji:

W maju najpewniej zobaczymy zarówno mniejsze, jak i większe gry dla nowego Xboksa. Ujawniona zostanie też lista pozycji rozszerzających inicjatywę Smart Delivery (dzięki niej kupując daną produkcję w wersji na Xboksa One, otrzymamy też edycję na Xboksa Series X i na odwrót). Nie wiadomo co zostanie pokazane w czerwcu, ale w lipcu gigant z Redmond na pewno omówi produkcje przygotowywane przez jego własne zespoły deweloperskie. Obecnie 15 takich ekip pracuje nad takimi pozycjami. Mówiąc krótko, jest na co czekać.

Źródło: opracowanie własne
IsharothZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Isharoth2020.05.06, 17:03
A kiedy w końcu mniej więcej ma wyjść nowy Xbox? Chciałem sobie kupić tego nowego pada, bo ten z XO jest na badziewnym USB-B, które ma tendencję do psucia się (chodzi o zaczepy).
SPYCHCIOZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
SPYCHCIO2020.05.06, 17:05
Będąc dokładnym, jutro tj. 7.05. będzie Inside Xbox o godzinie 17:00 z pokazem gier od producentów gier 3rd Party. Potwierdzony został pierwszy gameplay z AC Valhalla.
Transmisje będzie można obejrzeć wszędzie, youtube, mixer itp.
AvalancZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Avalanc2020.05.06, 17:12
Isharoth @ 2020.05.06 17:03  Post: 1242732
Chciałem sobie kupić tego nowego pada, bo ten z XO jest na badziewnym USB-B, które ma tendencję do psucia się (chodzi o zaczepy).

Do PC kupujesz takie coś Xbox One Wiresless Controller Adapter

Działa również na starszych systemach, tylko trzeba pokombinować ze sterownikami.
Edytowane przez autora (2020.05.06, 17:13)
IsharothZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Isharoth2020.05.06, 18:20
@Avalanc
Mam adapter BT, ale i tak wolę używać kabla, bo jest niezawodny.
AvalancZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Avalanc2020.05.06, 20:40
A jak zawodzi Ci adapter? Bo się z tym nie spotkałem. Pomimo, że miałem zagęszczenie urządzeń BT i wifi na 2m^ to i tak działał bez żadnego problemu.
IsharothZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Isharoth2020.05.06, 22:01
Avalanc @ 2020.05.06 20:40  Post: 1242760
A jak zawodzi Ci adapter? Bo się z tym nie spotkałem. Pomimo, że miałem zagęszczenie urządzeń BT i wifi na 2m^ to i tak działał bez żadnego problemu.

Mam inny adapter BT niż wysłałeś. Z tego co pamiętam to jest to Asus BT-400.
Jak miałem pada od PS4 to czasami mi go rozłączał, ale sporadycznie, więc było całkiem ok. Teraz tego pada już nie mam i próbowałem grać na joyconach ze Switcha. Nie dość że jest tragedia pod względem ergonomii i precyzji, to jeszcze rozłącza je trochę częściej. No i minusem tego adaptera jest to, że muszę mieć go podpiętego pod przedni panel, bo inaczej mam straszne opóźnienia.

Planuję kupić albo pada od Xboxa, albo Pro Controller, który jest równie wygodny. Problem jest w tym, że w obu przypadkach wolałbym poczekać, bo w przypadku pada od Xboxa chciałbym mieć USB-C zamiast B, a przecież do Elite nie będę tyle dopłacać. Z kolei w przypadku Pro Controllera wolałbym poczekać na jakąś edycję limitowaną, żebym potem nie żałował że kupiłem zwykły czarny, a tu zaraz wyjdzie coś fajnego. No i plusem pada do Switcha jest jeszcze to, że mógłbym go używać zarówno na Switchu, jak i PC. Marudzę, ale to dlatego że mi się nudzi. :E
AvalancZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Avalanc2020.05.06, 22:32
Nie wiem, czy ten Microsoft'owy adapter nie korzysta czasami z wifi, nie BT.
PiccardoZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Piccardo2020.05.07, 06:48
-1#8
M$ idzie w marketing ok, ale puki co reklamują super samochód bez silnika, niby wszystko ma ale najważniejszego brak, mnie ta konsola w ogóle nie przekonuje (po za nowym padem do pc), brak jej exów! Gdybym nie miał mocnego PC to pewnie bym chwilę pomyślał o tej konsoli ale koniec końców jeżeli Sony nadal będzie mieć tak dużą listę exów na tak wysokim poziomie to fakt że konsola jest słabsza od M$ przestaje istnieć a wybór jest oczywisty. M$ już próbowało kinect, zrobić smart tv z konsoli ale jeszcze nigdy nie podeszło na poważnie do najważniejszego czyli gier!!!! (Czasówki na wyłączność mogą sobie...)
PACHZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
PACH2020.05.07, 15:31
Isharoth @ 2020.05.06 17:03  Post: 1242732
A kiedy w końcu mniej więcej ma wyjść nowy Xbox? Chciałem sobie kupić tego nowego pada, bo ten z XO jest na badziewnym USB-B, które ma tendencję do psucia się (chodzi o zaczepy).

Po pierwsze USB typu B to masz w drukarkach, będąc precyzyjnym to w padach masz mikro USB typu B. Po drugie jak już koledzy wspomnieli na PC masz Xbox One Wiresless Controller Adapter, który się łączy po Microsoftowej wersji WiFi Direct (podobnie jak z konsolą Xbox), a od wersji pada która wyszła wraz za Xboksem S (ta z pełnym frontem, bez oddzielnego plastikowego elementu pod przyciskiem Xbox) pady mają wbudowane BT. Po trzecie mikro USB typu B i USB typu C tak naprawdę jeśli chodzi o wytrzymałość to zgodnie z zapewnieniami obydwa były projektowane by wytrzymać 10000 cykli podłącz-odepnij.
IsharothZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Isharoth2020.05.07, 16:12
PACH @ 2020.05.07 15:31  Post: 1242838
Po trzecie mikro USB typu B i USB typu C tak naprawdę jeśli chodzi o wytrzymałość to zgodnie z zapewnieniami obydwa były projektowane by wytrzymać 10000 cykli podłącz-odepnij.

Co do dwóch pierwszych uwag, to masz rację (tyle że potem sam popełniasz ten sam błąd z nazewnictwem). Ale co do tego... Czemu ma mnie obchodzić jak to było projektowane, skoro sam jestem świadkiem psujących się microUSB-B? A to dlatego, że często korzystałem z tego typu ładowarek do telefonów i z kabla do pada od PS4. Typ C jest o wiele lepszy, bo nie ma tych głupich haczyków, które mają tendencję do psucia się.
Funkcja komentowania została wyłączona. Do dyskusji zapraszamy na forum.
1