aktualności

Resident Evil: Resistance jest już w fazie otwartych betatestów

0
1 kwietnia 2020, 20:20 Bartosz Czechowicz

Czas na zabawę w trybie multiplayer. Capcom, po sporym sukcesie zeszłorocznego remake'u drugiej części serii Resident Evil, postanowił dać nam także odświeżone wydanie trzeciej odsłony cyklu. Gra zadebiutuje już 3 kwietnia, ale wraz z nią pojawi się także inna produkcja osadzona w tym samym uniwersum.

Chodzi oczywiście o Resident Evil Resistance, które ma być darmowym dodatkiem do nowego "Nemesisa". Produkcja będzie bazować na asymetrycznym trybie multiplayer. W tytule wcielimy się w jednego z kilkorga bohaterów i będziemy walczyć z hordami nieumarłych wrogów albo wybierzemy rolę osoby przeszkadzającej ocalałym pułapkami i potworami. Zabawa ma toczyć się w trybie TPP i będzie przypominać model rozgrywki znany z takich produkcji jak np. Evolve czy Friday The 13th: The Game.

Tymczasem Resident Evil Resistance weszło właśnie w fazę otwartych betatestówW zabawie mogą wziąć udział użytkownicy komputerów klasy PC (uwaga, trzeba mieć Steama) oraz konsol PlayStation 4 (PlayStation Store) i Xbox One. Testowa wersja gry zajmuje około 9 GB. Uwaga, testy potrwają do czasu wydania remake'u "Nemesisa", czyli do 3 kwietnia.

Zobacz, ile kosztują konsole obecnej generacji:

Graliście w Resident Evil Resistance? Co sądzicie o tej produkcji? Chcielibyście, żeby Capcom dalej robił gry w stylu starej-nowej "dwójki" i "trójki"? Dajcie nam znać w sekcji komentarzy!

Źródło: opracowanie własne
1