aktualności

Epic Games Publishing sfinansuje i wyda gry studiów gen DESIGN, Playdead i Remedy Entertainment

2
26 marca 2020, 18:34 Adrian Kotowski

Epic Games powołało do życia wydawnictwo Epic Games Publishing, które według zapewnień stworzono głównie z myślą o deweloperach. Firma przedstawiła swoich pierwszych partnerów i trzeba przyznać, że ich wybór był bardzo przemyślany. Wiedząc, jakie gry wyszły spod ich skrzydeł, jesteśmy prawie pewni pojawienia się na rynku kolejnych hitów, finansowanych tym razem już przez firmę Tima Sweeneya.

Epic Games Publishing to nowe wieloplatformowe wydawnictwo, które zajmie się współpracą i wydawaniem gier zewnętrznych deweloperów. Jego pierwszymi partnerami zostały studia gen DESIGN, znane z Ico i The Last Guardian, Playdead, odpowiedzialne za świetne Limbo i Inside oraz Remedy Entertainment – autorzy gry Control, dostępnej zresztą na wyłączność w sklepie Epic Games Store.

Ujawniono też warunki współpracy oferowane przez Epic Games Publishing, które już na pierwszy rzut oka gwarantują napływ kolejnych firm, chcących współpracować z wydawcą. Przedstawiają się one następująco:

  • Całkowita wolność i kontrola nad własnymi dziełami: deweloperzy zachowują 100% własności intelektualnej oraz pełną kontrolę twórczą nad swoimi dziełami,
  • W pełni finansowane projekty: Epic Games Publishing pokryje do 100% kosztów tworzenia gier, od wynagrodzeń programistów po wydatki związane z wypuszczeniem produkcji na rynek – takie jak kontrola jakości, lokalizacja, marketing i wszelkie koszty wydawnicze,
  • Podział 50/50 w zyskach: praca deweloperów jest uczciwie wynagradzana – po odliczeniu kosztów twórcy otrzymają co najmniej 50% wszystkich zysków.

— Tworzymy model wydawniczy, którego zawsze chcieliśmy dla siebie podczas współpracy z wydawcami — deklaruje Tim Sweeney, założyciel i dyrektor generalny Epic Games.

— gen DESIGN, Remedy i Playdead są jednymi z najbardziej innowacyjnych i utalentowanych studiów w branży, mogącymi poszczycić się odważnymi koncepcjami na kolejne gry — mówi Hector Sanchez, dyrektor ds. wydawniczych w Epic Games. — Twórcy uzyskają pełną kontrolę nad swoimi dziełami, a Epic zapewni ze swojej strony solidną podstawę obsługi i finansowania projektów.

Na ujawnienie gier przygotowywanych w ramach nowej współpracy z Epic Games Publishing musimy jeszcze trochę poczekać. Wydawca zapewnił, że w kolejnych miesiącach podzieli się informacjami na ich temat, a także wymieni kolejnych partnerów, który zapewne już czekają w kolejce. Możemy być pewni, że pecetowe wersje gier finansowane przez Epic trafią wyłącznie na Epic Games Store. Niemniej, wydawnictwo jest multiplatformowe, dlatego będzie w nie można zagrać także na konsolach.

Źródło: Epic
AdolphZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Adolph2020.03.26, 20:55
Pierwotnie chciałem cierpliwie poczekać, aż się control pojawi na steam. Tak to czytam i szanuję na tyle, że chyba kupię nawet na epicu :D
decorator12Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
decorator122020.03.26, 22:03
-1#2
ciekawe jak wyglądają gwiazdki zawarte w takiej umowie.
Na papierze super opcja - jak gra na siebie nie zarobi to problem Epica?
Taki luz wydawniczy może rozbestwić devsów :E patrząc na to co się dzieje we Wczesnych Dostępach takie finansowanie może się odbić czkawką.

Oby nie - oby Epic znalazł sposób na przeciągające się projekty i aby nikt na tym nie tracił a zyskiwano jak najwięcej dla wszystkich
Zaloguj się, by móc komentować
1