aktualności

Huawei Watch GT 2e — nowy smartwatch dla aktywnych

3
26 marca 2020, 15:54 Damian Lejnert

Inteligentne opaski oraz zegarki są dla wielu osób naprawdę funkcjonalnym gadżetem. Szczególnie dla osób aktywnych. Poniektórzy z pewnością ucieszą się na wieść, że przy okazji zapowiedzi smartfonów P40 i P40 Pro, marka Huawei zaprezentowała też najnowszy smartwatch w swoim portfolio, a konkretnie model Huawei Watch GT 2e.

Wyposażono go w najnowszy procesor Kirin A1. Oznacza to nie tylko wysoką wydajność, ale przede wszystkim niski pobór mocy. Producent chwali się, że jest on w stanie pracować nawet do 2 tygodni na jednym ładowaniu. Z włączonym modułem GPS czas ten znacząco spada (maksymalnie 30 godzin). Wiemy też, że jego ekran wykonano w technice OLED. Ma 1,39" i średnicę 46 mm. Huawei twierdzi, że zegarkiem zainteresować powinni się nim przede wszystkim Ci, którzy stawiają na aktywny tryb życia. Ma on bowiem oferować aż 100 trybów sportowych. Nie zabrakło też takich dodatków jak wysokościomierz, kompas, barometr a przede wszystkim rozbudowanych możliwości monitorowania aktywności i organizmu (w tym tętna a także pułapu tlenowego).

Zegarek dostępny jest w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i zielonym. Co więcej, producent zachęca do jego zakupu specjalnym zestawem przedsprzedażowym, w którym można nabyć go z inteligentną wagą Huawei AH100 oraz bezprzewodowymi słuchawkami Huawei AM61. Zestaw ten został wyceniony na 699 złotych i znaleźć możecie go choćby w sklepie x-kom. Producent zaznacza jednak, że z oferty tej będzie można skorzystać jedynie do 12 kwietnia.

nietrolZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
nietrol2020.03.26, 19:23
Dziwi mnie bardzo że nikt nie robi opasek i watchy z najzwyklejszym czujnikiem temperatury, przecież teraz to bardzo by się przydało...
sVVistakZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ModeratorsVVistak2020.03.26, 20:31
Są tego typu zegarki, Casio ma kilka modeli. Zwykle stosuje się zintegrowane czujniki cyfrowe, np. coś w stylu BMP280. Cisnienie i temperatura, czasem higrometr. Największym problemem jest niestety pomiar temperatury z dużą niepewnością. Wszystko zależy od warunków pomiarów - zegarek zawsze jest na ręce, a więc nasze ciało przeszkadza pomiarze temperatury otoczenia. Trudno o jakiś układ kompensujący.
Polecam zerknąć na: CASIO PROTREK SGW-300H-1AV lub droższe - chyba o to chodzi.
ibizplZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
ibizpl2020.03.27, 16:11
Ale Protrek mierzy temperaturę otoczenia, nie ciała
Zaloguj się, by móc komentować
1