aktualności

Apple może znacznie opóźnić premierę iPhone'ów 12

2
26 marca 2020, 11:27 Bartosz Czechowicz

Czekacie na nowe iPhone'y? Niestety, nie mamy dla was dobrej wiadomości. Jak bowiem donosi redakcja portalu GSMArena, Apple podobno poważnie rozważa opóźnienie premiery swoich kolejnych smartfonów. Przyczyna? Szalejący na świecie koronawirus i całe zamieszanie z nim związane.

Gigant z Cupertino niczego jeszcze oficjalnie nie ujawnia, ale trzy powiązane, aczkolwiek chcące zachować anonimowość źródła twierdzą, że przedsiębiorstwo poważnie myśli o przesunięciu prezentacji iPhone'ów serii 12. Po pierwsze, powszechna panika związana z koronawirusem i zamknięcie sklepów ma szanse znacznie obniżyć sprzedaż telefonów. Byłby to ogromny, marketingowy cios dla Amerykanów, gdyby ich nowe urządzenia sprzedawały się np. o 1/3 gorzej od swoich poprzedników.

Apple iPhone 11 - sprawdź najniższe ceny!

Sama pandemia może również spowodować zakłócenia w łańcuchach dostaw oraz spowolnić prace nad sprzętem. Apple podobno obecnie intensywnie śledzi dalszy rozwój sytuacji związanej z chorobą w Stanach Zjednoczonych i Europie i na podstawie tego, co dalej będzie działo się w tych dwóch regionach podejmie decyzję, czy przesuwać premierę iPhone'ów 12.

Smartfony pierwotnie miały zadebiutować we wrześniu tego roku. Teraz jednak mówi się, że ich prezentacja może odbyć się kilka miesięcy później, w skrajnym wypadku nawet w 2021 roku. Ostateczna decyzja w tej sprawie podobno ma zapaść w maju.

Źródło: gsmarena
Alexandre09Zobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Alexandre092020.03.26, 23:05
coś strasznego :E
Rybaczek KoziołkaZobacz profil
Poziom ostrzeżenia: 0%
Rybaczek Koziołka2020.03.27, 15:11
faktycznie druzgocąca wiadomość. apple nie jest wyjątkiem. producenci nie mają czym błysnąć, więc jak się da coś odłożyć, to odkładają bo w kolejce nie mają już nic istotnego do zaprezentowania.
Zaloguj się, by móc komentować
1