aktualności

System iOS 12.4.6 trafia na pierwsze urządzenia

0
26 marca 2020, 11:09 Bartosz Czechowicz

Ciekawi, czy wasz sprzęt jest na liście? Apple to chyba najbardziej rozpoznawalny producent elektroniki na świecie. Firmie zarzuca się zdecydowanie zbyt wysokie ceny i rozdmuchany marketing, nierzadko także techniczne zacofanie względem konkurencji, ale trudno nie zauważyć, że jej urządzenia mają ogromną przewagę nad smartfonami i tabletami innych marek dzięki świetnemu wsparciu, jakie gwarantują Amerykanie.

Kiedy pozostałe przedsiębiorstwa porzucają swoje urządzenia w maksymalnie 2 lata po premierze, Apple potrafi aktualizować własne produkty nawet przez... 6 lat. Dobrym przykładem jest tutaj najnowszy update oprogramowania w iPhone'ach i iPadach. Kiedy najświeższy sprzęt giganta z Cupertino dostaje system iOS 13.4 albo iPad OS 13, jego starsze modele otrzymują software iOS 12.4.6. Z tej ostatniej platformy będą korzystać smartfony iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, odtwarzacz iPod Touch (6 generacja) oraz tablety iPad Air (pierwsza generacja), iPad mini 2 i iPad Mini 3. Tak, dobrze czytacie - iOS 12.4.6 pojawi się nawet na pochodzącym z 2013 roku iPhonie 5s.

Apple iPhone 11 - sprawdź najniższe ceny!

Oprogramowanie wprowadza tylko poprawki z zakresu bezpieczeństwa i nie dodaje żadnych nowych funkcji, ale i tak warto je zainstalować - producent z pewnością ma powody, dla których zdecydował się na wydanie software'u. Żeby pobrać aktualizację, trzeba wybrać odpowiednią opcję w polu "Ustawienia". Niestety, Apple nie ujawnia, co dokładnie łata iOS 12.4.6.

Źródło: gsmarena
1